14.10.2011
Relacja KITE JAMBOREE 2011 - El Gouna, Egypt

Skippers MeetingSkippers Meeting
W tym roku definitywnie możemy powiedzied, że Allah nad nami czuwał zsyłając w pierwszy dzień zawodów 25 węzłów wiatru, więc z powodzeniem mogliśmy rozegrać zawody Freestyle dla kobiet i mężczyzn. Poziom był zaskakująco wysoki w kategorii amatorów, jak również i PRO. Drugiego dnia zostały rozegrane Egyptian Championships oraz Race.

Zaskoczeniem tego roku był młody talent, 14 letni Karim Shawky, który zdobył srebrny medal w Egyptian Championships pokonując starych wyjadaczy, oraz złoto w zawodach Freestyle Junior. Warto dodać, że Karim nauczył się pływać na kitesurfingu pół roku temu w RedSeaZone, a wywalczył dwa miejsca na podium skacząc m.in. Kiteloop, S-band, F16 i lądując je w pięknym stylu.

Emocjonujące wydarzenie kolejny raz w EgipcieTo emocjonujące wydarzenie kolejny raz odbyło się w Egipcie

Niepokonanym wygranym w kategorii Race był Kihwan Kwon, wyprzedzając resztę zawodników o co najmniej 20 sekund. Trzeciego dnia zawodów rozegrana została podwójna eliminacja w kategorii Freestyle. Podium w kategorii Freestyle Pro zostało opanowane przez rosyjskich zawodników, którzy podnieśli poprzeczkę bardzo wysoko. Bezkonkurencyjnym wygranym był zawodnik Andrey Salnik, który zaprezentował najtrudniejsze triki takie jak Back Mob, Front Mob, Low Mob, Slim Chance, KiteLoop Handlepass, a 99,9% z nich lądował w pięknym stylu i z uśmiechem na ustach.

Na koniec zostało zorganizowane Jam Session, czyli pokaz wszystkich najlepszych trików, z których zawodnicy zostali wyróżnieni za Mega Loop, Big Air, Old School itp.

Gwiazdą tegorocznego KiteJamboree był Marek Muphy Zach, który latał w swoim niepowtarzalnym stylu nad innymi latawcami gromadząc na plaży wiwatującą publikę.

Marek Zach - gość specjalny imprezyMarek Zach - gość specjalny imprezy

Przez cały okres zawodów wiatr utrzymywał się na poziomie od 20-30 węzłów, lepiej być nie mogło! Zawody zakończyliśmy pokazem mody z udziałem zawodników i imprezą w Papas Island.

Chcieliśmy pogratulować wszystkim wygranym i podziękować zawodnikom oraz publiczności za wsparcie. Szczególne podziękowania dla głównego sponsora imprezy RedBull oraz wszystkich partnerów tegorocznego KiteJamboree: hotelom Fanadir & Mosaique, które gościły naszą komisję sędziowską oraz HumanEye za materiał filmowy. Papas Island i Club House za wspaniałą imprezę finalną, Windguru, Captain's Inn i Remplus Travel.