16.08.2011
Relacja Puchar Polski Szczecinek

23.07.2011, została rozegrana druga edycja Pucharu Polski w Wakeboardzie w Szczecinku. Dla zawodników z całej Polski przygotowano trzy przeszkody do wykonywania ewolucji: dwa kickery i 18 metrowy slider, sprowadzony z Warszawy.

Pogoda nie sprzyjała od rana - zawodnicy musieli zmagać się z dużą falą, deszczem i niską temperaturą powietrza. Mimo wszystko, zawody zostały rozegrany zgodnie z harmonogramem, a na finałach kibice obserwowali wysokie skoki z obrotami. Posędziowali Grzegorz Raczek i Paweł Pawluczuk, posiadający uprawnienia międzynarodowej organizacji CWWC.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Dobrze zaprezentowali się zawodnicy Szczecineckiego Klubu Wakebordowego KABEL. Kuba Konefał (14 lat) z tego klubu, jako jedyny na całych zawodach, wykonał tantrum do blinda z kickera (salto w tył z dodatkowym obrotem o 180 stopni i lądowaniem tyłem). Czystym przejazdem zapewnił sobie, pewne, 1 miejsce w kategorii Junior Młodszy. W kategorii Junior zawodnicy ze Szczecinka musieli uznać wyższość wakeboadera z Lublina - Dawida Balasa. Drugi był Jan Golański (KABEL Szczecinek), a trzeci Wojtek Pruszak (KABEL Szczecinek). Kategorię OPEN MĘŻCZYŹNI wygrał Mateusz Gaworski, wykonując 7 tricków w zacięcia, w lewo i prawo. W jego repertuarze znalazł się, między innymi, vulcan z grabem. Drugi był Janek Korycki pokazujący styl na przeszkodach (540 z kickera i ładne fronie na sliderze) i raley do blinda. Trzecie miejsce zajął trener lokalnej młodzieży pokazując obroty na lewą i prawą nogę z zacięcia oraz BS 360 z kickera.

Zacięta walka toczyła się wśród MASTERSÓW miedzy Marcinem Naborczykiem a Łukaszem Ceranem. Pierwszy z nich w finałowych przejazd pokazał: vulcana, s-benda, backrolla, FS 360 z kickera i toeside tantrum z lewego kickera - wszystko czyste i na dużej wysokości. Drugi zaprezentował raley do blinda, raley na lewą nogę, S-benda i lekko przymoczone FS 540 z kickera. Wygrał Łukasz.

Po zawodach odbył a się impreza integracyjna na plaży przy wyciągu...