12.08.2011
Diss Wave rozegrany

Zawody rozegrane w środę 11.08.2011 będziemy wspominać jako najlepsze pod względem warunków i poziomu zawodników prezentowanego na wodzie. Potężny wiatr i duże fale pozwoliły latać bardzo wysoko. Do zawodów zgłosiło się 25 mężczyzn i 7 kobiet (najwięcej w historii polskiego wave oby tak dalej!). Spóźnialscy nie zostali dopisani do drabinki eliminacji. Do sędziowania zaangażowani zostali sami zawodnicy ze szczególnym wkładem Rossiego(WTP), który nie zmieniał się na końcowe hity.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Hity 4 osobowe, trwające 8 min rozpoczynały tabelkę. Niemal w każdym hicie mogliśmy zobaczyć ustane backloopy i opóźnione fronty. Tłumnie spacerujący wczasowicze z zainteresowaniem obserwowali poczynania na wodzie. Powierzchnia używanych żagli oscylowała wokół 4m2 a wiatr z każdą chwilą się wzmagał. Po pierwszej serii hitów na wodę poszły dziewczyny. Na pierwszym halsie wyłoniła się najlepsza z nich. Justyna Śniady ustając czystego fronta oraz skok one handed zapewniła sobie pierwsze miejsce. Bliska próba push loopa udowodniła że pobyt w Pozo i w Australii mocno ją rozwinął. Po dziewczynach Kontynuowaliśmy drabinkę męską. Każdy hit stawiał poprzeczkę coraz wyżej wymuszając na zawodnikach wspięcie się na wyżyny swoich możliwości. W jednym z ćwierćfinałowych hitów Przemek Krzycki ustał podwójnego loopa! Jest to pierwszy w historii "podwójniak" ustany na polskich wodach. Podwójne loopy próbowali jeszcze "skleić" Przemek Sieminski, Robert Bałdyga oraz Nikodem Merlak - wszystkie zakończone spektakularnymi glebami. Ważne że bariera podwójniaka została przełamana!

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Potężne fronty i backloopy wykręcane wysoko w powietrze widzieliśmy w każdym z ćwierćfinałowych hitów. Po zaciętych bojach w czteroosobowym finale znaleźli się Robert Bałdyga, Adaś Dudziński, Przemek Krzycki oraz Leszek Kamiński. Adaś piękną jazdą na fali, potężnym i bardzo stylowym frontem oraz ustanym backiem wyrwał zwycięstwo trzymającemu przez całe zawody wysoką formę Robertowi. Za niesamowity występ na zawodników i zawodniczki czekały nagrody sprzętowe sponsorowane przez sklep windsurfingowy Hydrosfera. Biuro podróży 4Sun ufundowało najlepszemu zawodnikowi bilet na Teneryfę.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Wyniki pierwszej czwórki zawodów to:

Mężczyźni:
1. Adam Dudziński
2. Robert Bałdyga
3. Przemek Krzycki
4. Leszek Kamiński
Kobiety:
1. Justyna Śniady
2. Agnieszka Pietrasik
3. Agnieszka Bilska
4. Zuzanna Bocian

Podsumowując, długo bo ponad miesiąc wyczekiwana prognoza wypłaciła niesamowitym wavem. Pierwsze w tym roku zawody pokazały że poziom umiejętności w Polsce poszedł bardzo do góry. Różnice punktowe pomiędzy zawodnikami startującymi w hitach niejednokrotnie były prawie nie zauważalne. Jesteśmy bardzo zadowoleni nie tylko z samych zawodów ale i z tego że setki przypadkowo przewijających się kibiców miało okazje zobaczyć o co chodzi w windsurfingu i na ile może on być atrakcyjny. Duże podziękowania dla Eli Kamińskiej (DISS) za zaangażowanie w organizację imprezy oraz dla zawodników za pomoc. Sukces i przemiły klimat zawodów upewnił nas w tym że warto je organizować jak najczęściej. Dlatego oficjalnie ogłaszamy oczekiwanie na kolejną solidną prognozę!

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Chcielibyśmy żeby kolejna edycja zawodów wave wyszła jak najbardziej profesjonalnie i medialnie nie tracąc przy tym niepowtarzalnego klimatu. Dlatego zapraszamy potencjalnych sponsorów do współpracy. Kontakt: Leszek Kamiński leszek@snoob.com.pl.

Dodatkowo info i zdjęcia znajdziecie :

sieFotografuje

Bogo

Źródło:

Leszek Kamiński
top