28.07.2011
PWA Fuertaventura - freestyle rozegrany

Steven van Broeckhoven i Sarah-Quita Offriga nie tylko wygrali podwójną eliminację we freestylu na Fuertaventura ale i zostali mistrzami świata PWA 2011!

Pudło mężczyzn we freestylu na FuertaventuraPudło mężczyzn we freestylu na Fuertaventura

Fuertaventura, jedna z Wysp Kanaryjskich słynie ze stałego wiatru i płaskiej wody z małą falką, warunków perfekcyjnie nadających się do uprawiania freestyle'u. I tym razem pogoda nie zawiodła organizatorów. Przez pięć dni zawodów codziennie wiał równy wiatr pozwalający używać zawodnikom żagli ok. 4,5.

W finale pojedynczej eliminacji spotkali się Gollito Estredo z Wenezueli oraz Steven van Broeckhoven z Belgii. Gollito wygrał pewnie i został liderem klasyfikacji. W kategorii kobiet zwyciężyła Sarah-Quita Offringa pokonując w finale Szwajcarkę- Laure Treboux.

Steven pokazuje co potrafi najlepiej na Fuercie!Steven pokazuje co potrafi najlepiej na Fuercie!

Podwójna eliminacja dostarczyła dużo więcej emocji. Na początku Taty Frans pokonał swojego brata Tonkiego, a potem Kiri Thode wygrał z Tatym o 0,5 punkta! Następnie przyszła kolej na walkę między Kirim a Stevenem. Nikt siebie nie oszczędzał, leciały takie triki jak: culo, kono, burner, shove it spock 540 czy potrójny spock! I to właśnie chłopak z Belgii zwyciężył ten emocjonujący pojedynek.

Następny heat rozegrał się pomiędzy Gollito a Stevenem. Belg w swoim pokazie wylądował potężne culo i niesamowite kono, które zapewniły mu pewną wygraną! Teraz aby zdobyć złoto musiał pokonać zwycięzcę pojedynczej eliminacji drugi raz. I tak po kolejnej zaciętej walce z Gollito, Steven zwyciężył event na Fuertaventura i został tegorocznym mistrzem świata PWA we freestylu!

Mistrzyni Świata PWA 2011- Sarah-Quita OffrigaMistrzyni Świata PWA 2011- Sarah-Quita Offriga

U kobiet sprawy potoczyły się spokojniej. Finalnego dnia najciekawszym pojedynkiem był finał pomiędzy Szwajcarką, LauraTrebox, młodą dziewczyną z Aruby- Sara-Quita Offriga. W starciu leciały takie triki jak w męskiej flocie: kono, toad, flaka czy wariacje spock'a. Jednak to Sarah pewnie wygrała kolejny event i została tegoroczną mistrzynią świata we freestylu!