25.11.2010
North Sails WARP 2011

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Jak przystało na koniec roku, firmy windsurfingowe prezentują swoje najnowsze projekty żagli race. Jedną z nowości jest kolejny model Warp North'a. Oto kilka zmian o jakich wspomina producent:

Umiarkowane wcięcie rogu szotowego - ostatnio firmy prześcigają się w coraz to bardziej radykalnych wcięciach, jednak North podszedł ostrożniej do tematu. Według producenta za duże wcięcie powoduje zbyt dużą elastyczność listwy na wysokości bomu, a co za tym idzie - ogranicza przyspieszenie.

Błyskawiczna rotacja - jedną z najważniejszych cech żagla race jest przyspieszenie, szczególnie po zwrotach. Jednak samo przyspieszenie nie odegra swojej roli koncertowo jeśli żagiel będzie ciężko rotował. Zastosowanie rotatorów Hyper.Cam oraz specjalnie profilowanej listwy na wysokości bomu zaowocowało najłatwiej rotującym żaglem na rynku.

Minimalne wzmocnienia - ponieważ podstawowym zadaniem żagla race jest wygrywanie regat, nie musi być on wzmocniony jak model rekreacyjny. Dlatego North zdecydował się ograniczyć protektory do absolutnego minimum. Dzięki temu żagiel stał się jeszcze lżejszy.

Krzysiek

top