19.10.2010
Kelly Slater - jeden krok aby zdobyć po raz 10 Mistrzostwo Świat

Kelly po wygraniu heatu finałowegoKelly po wygraniu heatu finałowego
Zwycięstwo w Portugalii otworzyło Kelly'emy Slaterowi drogę do zdobycia po raz 10 tytułu Mistrza Świata. Zawody w Portugalii to trzecie zawody w których wygrał w tym roku Kelly po Bells Berach i Trestles w Pucharze Świata ASP, dwa razy był w tym roku na drugim miejscu. Dodajmy że w całej sportowej karierze było to w sumie 44 zwycięstwo. W portugalskim Peniche spotkał się w finale ze swoim największym w tym roku rywalem - Jordy Smithem z RPA. Ciekawostką jest to, że między Kellym, a Jordym jest aż 16 lat różnicy!

Czy Kelly zdobędzie po raz 10 Puchar Świata okaże się w Puerto Rico. W najgorszym wypadku, gdyby Kelly ukończył zawody na dalszym miejscu od 5 do 9, to Jordy musi wygrać zawody w Puerto Rico, aby przeszkodzić Kelly'emu w zdobyciu tytułu, a event na Hawajach stanie się wtedy tym decydującym.

Po zdobyciu pierwszego miejsca w Portugalii Kelly powiedział: Gratulacje dla Jordy'ego, z całą pewnością wolałby inny wynik, ale on i Dane tak na prawdę wyznaczają standardy na zawodach dla ns wszystkich. Ja staram się uczyć od nich i trzymać się, ale chłopaki pływają bardzo nowocześnie i nie jest to łatwe, dlatego ciesze się że tym razem wygrałem z nimi. Dotychczas nie zająłem tak dobrego miejsca w Portugalii i wreszcie się udało.

Dekoracja zwycięzcówDekoracja zwycięzców

Trzecie miejsce przypadło Jeremy Flores'owi, co było jego drugim podium w tym roku po Tahiti w Sierpniu. Obecnie Jeremy zajmuje 15 miejsce w klasyfikacji ogólnej ASP.

Jeśli złapaliście bakcyla na zawody w Portugalii, to między 19 a 24 Października odbędą się Quiksilver Pro Portugal, które można śledzić na żywo po przez www.quiksilverlive.com Następny event z serii Pucharu Świata ASP będzie od 30 Października do 10 Listopada w Puerto Rico.