03.07.2010
Festiwal w Sopocie na półmetku - Arek Brzozowski Mistrzem Europy

Organizowane podczas Sopot Ergo Hestia Windsurfing Festival Mistrzostwa Europy RS:X juniorów i seniorów są już na półmetku. Za nami emocjonujące wyścigi medalowe dziewcząt i chłopców rywalizujących o miano najlepszych Juniorów olimpijskiej klasy windsurfingowej. Wśród nagrodzonych nie zabrakło Polaków. Arek Brzozowski został Mistrzem Europy juniorów RS:X a Paweł Tarnowski, 5 w klasyfikacji generalnej, zdobył srebrny medal w klasyfikacji U17.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Najlepsze wśród dziewcząt okazały się Izzy Hamilton oraz Catherine Fogli (U17), to one właśnie znakomicie czują się w słabszych wiatrach, które przeważały na początku zawodów.

Mistrzowie zostali wyłonieni z grupy 110 zawodników, którzy do Sopotu przybyli z aż 18 krajów.

Wczoraj o godzinie 20 w muszli koncertowej przy sopockim molo odbyla się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych juniorów i jednocześnie zainaugurowane zostały zawody seniorskie. Już dziś najlepszych seniorów windsurfingowej klasy olimpijskiej będzie można zobaczyć na sopockim akwenie. Zawody śledzić można na telebimie w centrum informacyjnym przy sopockim molo a chętni mogą spróbować sowich sił na deskach windsurfingowych i łódkach w strefie kibica.