24.02.2019
Dobry weekend

To chyba żadna tajemnica, że jednym z najlepszych miejsc w Europie do "zimowania" jest Tarifa. Można tam uprawiać wszystkie sporty wodne, a warunki są praktycznie codziennie. Wystarczy mieć w bagażniku kilka desek i w zasięgu kilkunastu kilometrów zawsze można znaleść spot, na którym warun jest przynajmniej dobry. W miniony weekend ocean zaserwował aż za dobre warunki, przez co na pewno wielu surferów musiało sobie odpuścić pływanie. Czekamy z niecierpliwością na jakiś porządny edit z tych fal!

W Medano, a dokładniej w Cabezo na Teneryfie warunki zimą są różne. Jednak jak już wszystko wejdzie prawidłowo, to ciężko się zdecydować czy lepiej pływać, czy oglądać prosów w akcji. Tym razem na miejscu pojawił się nawet Maciek Rutkowski, który mógł sprawdzić doświadczenie z hawajskich fal na europejskim spocie, a na brzegu wszystko pięknie uwiecznił Andrzej Jóźwik z SurfMedano.com. Więcej zdjęć w galerii poniżej.

Kawałek za Kanarami, podobne waruny zbiera również Cabo Verde. Najlepsze spoty na wyspie Sal (Ponta Preta, Alibaba) odpaliły doskonale, a położenie wysp bardziej na południe sprawiły, że swell był odrobinę mniejszy, dzięki czemu więcej osób mogło skorzystać z warunków. Nie obyło się bez złamanych desek, ale za takie fale, warto czasem oddać jakąś ofiarę Posejdonowi. Fotki zaczerpnięte ze strony WaveMafia CaboVerde, którą polecamy śledzić z całego serca. Więcej fotek w galerii!

sieFotografuje

Kuba

top