14.11.2015
Wavecamp 2015 - podsumowanie sezonu

Sezon letni 2015 można uznać za zakończony. Co się działo w tym czasie na Wavecampach? Obszerna relacja poniżej.
W maju Wavecampowicze odwiedzili legendarne Pozo Izquierdo na Gran Canarii. Wiało fantastycznie, a fale każdego dnia były coraz wyższe. Pozwoliło to na błyskawiczny progres u wszystkich kursantów. Od pierwszych kroków na falach po katowanie front loopów. Nie wszystkie manewry były jednak udane co widać na poniższym filmie;):

5 dzień Wavecampu na Gran Canarii. Pełen ogień na 3,7m. Galeria jutro rano. Tymczasem obejrzyjcie podejście Michała do front loopa. Jak na razie gleba wyjazdu. Jutro też jest dzień - może ktoś go przebije;)?Posted by Wavecamp.pl on 31 maja 2015


Majowy Wavecamp jest naprawdę magicznym wyjazdem. W dni z najsilniejszym wiatrem i najwyższymi falami można pomiędzy sesjami na wodzie usiąść na chwilę na brzegu i oglądać akcje na wodzie znane z najlepszych filmów windsurfingowych. Siostry Moreno czy Philip Koster pokazują co to znaczy skakać naprawdę wysoko. Myślę, że kursanci długo nie zapomną ostatniego dnia wyjazdu i godzinnego podziwiania najlepszego skoczka na lewym halsie na świecie:

Philip Koster - pierwszy człowiek na Marsie.Posted by Wavecamp.pl on 1 czerwca 2015


Nie samym szkoleniem na falach zajmuje się firma Wavecamp dlatego już w połowie czerwca wystartowały wyjazdy w nasze ulubione "płaskowodne" miejsce: na grecką wyspę Karpathos!
W sezonie 2015 staraliśmy się ograniczyć liczbę kursantów na jednego instruktora do 6-ciu. Patrząc po postępach, kameralne grupy okazały się strzałem w dziesiątkę. Mimo 24. szkolących się osób na większości wyjazdów (4 grupy szkoleniowe po 6 osób) każdy z kursantów ma pewność indywidualnego podejścia i zaangażowania instruktora. Ja również mam szansę w dalszym ciągu spełniać się w roli "Kołcza" codziennie omawiając postępy wszystkich grup podczas tradycyjnych, wieczornych analiz video.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Na Karpathos spędzamy już większość sezonu letniego (w sezonie 2015 było to 8 tygodni szkoleniowych!). Przez 3 tygodnie szkoliła się młodzież. Reszta wyjazdów była przeznaczona głównie dla osób dorosłych. Postępy kursantów cieszyły nas niezależnie od poziomu zaawansowania. Zarówno pierwsze ślizgi...

Miłka - pierwszy ślizg!

Pamiętacie swój pierwszy w życiu ślizg na windsurfingu? Nie żałujecie czasem, że nie udało się nikomu uwiecznić tej magicznej chwili;)? Miłka miała szczęście - jej ślizgowy debiut został nagrany podczas zbierania materiału do wieczornej analizy video:)! Filmik z rana...tak, tak, taka piękna lazurowa woda jest na Karpathos:)Posted by Wavecamp.pl on 2 październik 2015


...jak i bardzo zaawansowane manewry:

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Wiele osób pyta się nas jak organizujemy zajęcia w dni ze słabszym wiatrem. Terminy i miejsca szkoleń dostosowujemy do statystyk wiatrowych (dlatego w sezonie letnim ograniczyliśmy się do szkoleń w najbardziej wietrznych miejscówkach w Europie - Gran Canarii i Karpathos). Jednak nawet w tych miejscach potrafi się zdarzyć kilka dni bez wiatru. Wtedy szkolimy freestyle przy słabszym wietrze...

Małe zwycięstwa cieszą najbardziej - mój pierwszy w życiu ustany #helitack! :D#windsurfing #wavecamp #ShockAbsorber #gdziejestsłońce www.wavecamp.plPosted by Dorota Godzina on 13 październik 2015


...organizujemy regaty ze startem lotnym w stylu "Defi Wind";)...

Bo my się na Wavecampach nie nudzimy. Nawet jak przez chwilę słabiej wieje;)Posted by Wavecamp.pl on 22 czerwca 2015


a nawet katujemy pływanie na desce w tandemie:

Szybki sztag w tandemieDzisiaj na Karpathos. Zosia i Natalia pokazały, że zwykły szybki sztag im nie wystarcza i można go wykonać razem na jednej desce:) Co więcej, udało im się na tym wynalazku ustać upwind 360:)!Posted by Wavecamp.pl on 26 września 2015


Na szczęście, bezwietrznych dni podczas 9 tygodni szkoleniowych było ok. 9. co daje 88% szans na warunki ślizgowe na Wavecampach.
Pod koniec października udało się zorganizować zawody Wavecamp Pro, które od zeszłego roku uzyskały status oficjalnych Mistrzostw Polski Wave Polskiego Stowarzyszenia Windsurfingu. Mam nadzieję, że ten sposób popularyzacji dyscypliny wave w Polsce utrzyma się (również dzięki firmie Wavecamp) przez wiele lat.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Za ogromne zaangażowanie w sezonie letnim chciałbym bardzo podziękować wszystkim instruktorom, którzy we wspaniały sposób potrafią przekazać swoją wiedzę i pasję do tego sportu: Tomkowi, Markowi, Piotrkowi, Marcinowi, Julce, Michałowi, Nikodemowi, Mateuszowi i Norbertowi.

Projekt "Wavecamp lato 2015" uważam za zamknięty. Czas otworzyć rozdział "Wavecamp zima 2015/2016". Tutaj mamy dla Was kilka ciekawych propozycji. Dla fanów egzotyki i 95% statystyk wiatrowych proponujemy 2-tygodniowy wypad do Brazylii w grudniu. Szczegóły na stronie:
http://wavecamp.pl/brazylia-grudzien-2015,lp,191.html

Dla młodzieży i dorosłych, którzy zastanawiają się jak spędzić pierwsze dwa tygodnie lutego proponujemy Wind-Surfingowy Wavecamp na Fuerteventurze:
http://wavecamp.pl/fuerteventura-luty-2016,lp,192.html

Zarówno na pierwszy jak i drugi wyjazd miejsca kończą się szybko. Zachęcamy do rezerwacji korzystając z działu "kontakt" na wavecamp.pl:

Wavecamp.plPozdrawiam,
Maciej Kapuściński

Bogo

top