01.09.2010
Polish Surfing Challenge 2010

Tegoroczny sezon był jednym z najlepszych podczas 4 letniej historii zawodów Polish Surfing Challenge. IV edycja rozegrała się podczas zaplanowanych 8 dni imprezy. Finały Mistrzostw Polski odbyły się w piatek (19.08) w Chałupach przy wspaniałej licznej publiczności i słonecznej pogodzie. Same zawody odwiedziło przez 8 dni ponad 2000 osób, wszystkich wspomagała ekipa RedBulla. Zwycięzca tegorocznej edycji zgarnął dwutygodniowy pobyt w Meksyku dla 2 osób, deskę Rusty Piranha, na której pływa także pro-rider Jamie O'brien. Nixon ufundował za drugie miejsce wypasiony zegarek z logo PSC, marka Rusty ufundowała ciuchy, Skullcandysłuchawki, Pakalolo skimy, a Sector 9 koszulki i kółka.

Tegoroczny Mistrz Polski - Łukasz Bromski wychowany w Australii. Pytania?Tegoroczny Mistrz Polski - Łukasz Bromski - wychowany w Australii. Pytania?

W IV Edycji Mistrzostw Polski udział wzięło 32 zawodników i 4 zawodniczki. Warunki tego dnia byly można powiedzieć idealne dla pierwszej 10. Fale byly duze, ale nierówne i nie łatwo było pokazać swoje najlepsze umiejętności. Zawodnicy zostali podzieleni na 5- i 6- osobowe grupy eliminacyjne. Wszystkie heaty trwały po 25 minut. Sędziowie oceniali przejazdy na fali w skali od 1-10. Liczyła się przede wszystkim długość przejazdu, ilość skrętów na fali oraz ich styl. Do punktacji po zakończeniu danego heatu liczyła się suma 2 najwyżych ocen za przejazdy na fali. Z heatów eliminacyjnych wychodziło po 2 najlepszych. W ten sposób wyłoniono 10 osób. Do 1/3 finałów dostały się dodatkowo 2 osoby sklasyfikowane jako trzecie w swojej grupie eliminacyjej z najwyzszym wynikiem punktowym.

Bromski wycina bottom turnaBromski wycina bottom turna

Sędziowie zgodnie stwierdzili, patrząc na całokształt zawodnikiem nr 1 polskiej sceny surf jest Janek Korycki, jednak przegrał sam finał, bo więcej szczęścia tego dnia miał Lukasz Bromski, co zostało uchwycone na zdjęciach. Bromer uzyskał najwięcej punktów za pojedyńczą falę całych zawodów. Korek natomiast utrzymywał jednakowo wysoki poziom we wszystkich swoich przejazdach w tych zawodach, prezentując bardzo wysokie umiejętności techniczne, długą jazdę na back side i front side, niesamowitą dynamikę, energię i kontrolę na fali.

Kijek z kolei prezentował bardzo wysoki poziom i wygrywał wszystkie eliminacyjne i dalsze hity, zgarniając najwyższe noty, długimi i stylowymi przejazdami, jednak zabrakło mu chyba siły i trochę szczęścia w finale.

skupiony Jurek Kijkowski skupiony Jurek Kijkowski

Objawieniem tej edycji okazali się hawajczyk Lebarthe, który swoimi mega stylowymi przejazdami, zaczerpniętymi z longboarda zajął w zawodach PSC 5 miejsce.

Hawajczyk Lebarthe zaprezentował dobry styl longboardowyHawajczyk Lebarthe zaprezentował dobry styl longboardowy

Poziom dziewczyn poszedł w górę, a zwyciężczyni zaprezenotowała kilkakrotnie udane przejazdy, czym potwierdziła swoją przewagę.

Oto pełne wyniki zawodów surfingowych:

1. Lukasz Bromski
2. Janek Korycki
3. Jurek Kijkowsk
4. Maciek Krystosiak
5. Stanis Leberthe z Hawajow
6. Artur Turoski
7. Wojtek Mrowicki
8. Lukasz Konski
9. Grzegorz Jekot
10. Karol Borkowski
11. Mikolaj Molenda
12. Leszek Kaminski

22 sierpnia, w niedzielę odbył sie tradycyjny już dla PSC wyścig downhillowy na longboardach na drodze między Władysławowem a Chłapowem. Wśród klikunastu zawodników panował bardzo chilloutowy klimat. Najszybszy z górki był Pawel Stepczynski, tuz za nim dojechał Wojciech Mrowicki i Mikolaj Molenda. Zwycięzcy zgarnęli gifty od longboardshop.pl

Tego dnia odbyła się również sesja skimboardu wave'owego, w której uczestniczyło 5 riderów. Fale były całkiem, całkiem. Wśód skim-waveowców wyróżniał się Tomek Wojciechowski.

Rozdanie NagródRozdanie Nagród


Podziękowania dla:

POLSKIE STOWARZYSZENIE SURFINGU, SURF-MEX.COM, RUSTY, NIXON, PAKALOLO, SKULLCANDY, SECTOR 9, RED BULL, HOTINTRO.COM, SURFRIDER FOUNDATION, SURFROUND, EXTREME CHANELL, RADIO EURO, CANAL +, AKTIVIST, KEMPING SOLAR,

www.surfmag.pl, www.sieplywa.pl, www.aktywni.pl, www.freestyle.pl, www.surfordie.pl, www.surf-mex.com

Zdjęcia: Magda, Staszek Kwieciński, Bear

sieFotografuje

Bogo

top