20.07.2016
Rewolucji sprzętowych ciąg dalszy

Udało nam się dorwać jedną sztukę i szybko opisać Wam wszystkie "rewolucyjne" rozwiązania.

Zapraszamy na Pierwsze testy North Click Bar 2017

Ostatnio pokazaliśmy Wam innowacyjny patent, jaki wprowadza w swoim sprzęcie Cabrinha na rok 2017. Zrezygnowanie z chickenloopa na rzecz specjalnej kulki wygląda ciekawie, aczkolwiek zdania na jej temat są mocno podzielone. Patent wymaga specjalnego haka siostrzanej firmy NP Surf, więc żeby z niego skorzystać, trzeba będzie trochę zainwestować.

Dziś dotarły do nas informacje na temat nowego baru North Kiteboarding. Nie jest to jeszcze oficjalnie potwierdzone, ale grafiki wyglądają wiarygodnie, a zdjęcie ridera, testującego ten sprzęt dodatkowo dodaje wiarygodności. NKB skupił się nad poprawą depowera, który wielu osobom przysparzał problemy. Zdarzało się, że przy mocnym wietrze, dla mniejszych osób zaciągnięcie latawca graniczyło z cudem.

Odpowiedzią ma być Click Bar 2017. Cały system opiera się na specjalnym patencie do skręcania linek. W nowym barze depower będzie polegać na skracaniu i wydłużaniu linek sterujących. Przekręcanie systemu odejmuje moc, a naciśnięcie przycisku będzie zwiększać siłę ciągu. Przez środek baru będzie przeciągnięta specjalna linka, która będzie pokazywać, stopień zaciągnięcia depoweru.

Naszym zdaniem patent mocno przekombinowany. Stare, proste rozwiązanie wciąż jest naszym ulubionym. Jednak z ostateczną opinią czekamy na testy i oficjalne informacje od NKB. Jak na razie najgorzej rysuje się fakt, że bar NKB w 2017 będzie na pewno droższy (podobno nawet o 50%!!!), a już teraz jest to wydatek 2090 PLN w detalu.


Kuba

top