22.05.2016
Polska Szkoła Kitesurfingu na Sycylii - Lo Stagnone

Biuro podróży Surfski zaprasza do swojej nowej bazy szkoleniowej na Sycylii.Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuSycylia - największa włoska wyspa, mekka dla wielbicieli słońca, zabytków, urokliwych włoskich miasteczek i najlepszej na świecie pizzy. Słynie także ze wspaniałych, szerokich plaż i pięknych, malowniczych widoków.Od lat jest też jednym z ulubionych europejskich spotów windsurfingowych i kitesurfingowych.Ponieważ na wyspie nie brakuje miejsc eksponowanych na różne kierunki lokalnych wiatrów, można na Sycylii pływać przez okrągły rok, wybierając odpowiedni na daną porę roku spot.

Najbardziej znanym spotem kitesurfingowym jest Lo Stagnone. Kursy kitesurfingowe prowadzone są w ogromnej lagunie, w pobliżu miejscowości Trapani i Marsala. Każdy znajdzie tu dostatecznie dużo miejsca dla siebie, jest więc bezpiecznie i komfortowo. Dlatego postanowiliśmy właśnie w tym miejscu prowadzić szkolenia kitesurfingowe. Region jest też niezwykle atrakcyjny pod względem turystycznym - polska szkoła kitesurfingu Surfski przyklada do tego dużą wagę, ponieważ chcemy, by nasi kursanci mogli nie tylko uczyć się pływać na desce, lecz także aktywnie i ciekawie spędzać czas po lekcji kitesurfingu. Lo Stagnone to najlepiej usytuowane miejsce do uprawiania sportów wodnych na Sycylii, zaledwie kilka minut drogi od Marsali oraz lotniska w Trapani. Ten malowniczy Rezerwat Przyrody znany jest ze swego piękna, płytkiej wody, stałych wiatrów przez cały rok oraz wysokich temperatur. Jest to idealne miejsce do nauki oraz doskonalenia umiejętności kitesurfingowych.Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuWarunki szkoleniowe i wiatrowe w Lo Stagnone są wręcz wymarzone, dlatego jeśli chcesz nauczyć się kitesurfingu, pomożemy Tobie coś w tym kierunku zrobić.W szkole Surfski uczymy kitesurfingu w najprostszy, najszybszy i najbezpieczniejszy sposób. Pracują dla nas tylko najlepsi, doświadczeni instruktorzy, których pasją jest pływanie na kitesurfingu.Nauczanie kitesurfingu nie jest dla nas jedynie pracą sezonową - podróżujemy po całym świecie, prowadząc szkolenia w różnych zakątkach naszej planety przez cały rok. Wszyscy nasi instruktorzy posiadają certyfikat IKO (International Kiteboarding Organization = Międzynarodowego Stowarzyszenia Kitesurfingu).Oferujemy lekcje dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych kitesurferów. Prowadzimy zajęcia z nauki kitesurfingu dla osób w każdym wieku - od około 12 lat do nawet 70 :) Wszyscy uczestnicy po pomyślnym ukończeniu szkolenia stają się szczęśliwymi posiadaczami legitymacji IKO Kiteboarder Card.Liczymy, że wkrótce będziemy mieli okazję Cie poznać i razem przeżyjemy niesamowitą, kitesurfingową przygodę.Jesteśmy partnerem największej i najstarszej szkoły kitesurfingu w okolicy laguny Stagnone SKS (Sicily Kite School). Aby móc do nas dotrzeć wystarczy, że zgłosicie się do nas, a my zajmiemy się resztą. Organizujemy kursy na każdym poziomie, od podstawowego po zaawansowany oraz PRO CAMPY. Współpracujemy również z wieloma firmami. Zajmujemy się organizacją wyjazdów i szkoleń firmowych. Pomagamy również klientom w kwestiach zakwaterowania, transferu z/na lotnisko oraz wypożyczenia i transferu sprzętu.W naszej bazie znajdują się: toalety, prysznice, restauracja, surf shop, chill out zone, internet. Dysponujemy ogromnym terenem do rozkładania latawców przed i po pływaniu.Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuFILM PREZENTUJĄCY SPOT LO STAGNONE - SYCYLIA

Jak dotrzeć?Samolotem wychodzi bardzo tanio, dzięki liniom Ryanair, którymi dolecimy do miasta Trapani (a właściwie w jego okolice, gdyż lotnisko mieści się kilka kilometrów od miasteczka). Cena lotu w 2 strony to nawet 400-500zł. Loty odbywają się 4 razy w tygodniu z Warszawy i Krakowa. Lotnisko znajduje się około 3 km od spotu.Warszawa-Trapani; Trapani-Warszawa (Loty w Czwartki i Niedziele)Kraków-Trapani;Trapani-Kraków (Loty w Poniedziałki i Piątki)

Jeśli chcemy przybyć własnym samochodem, możemy skorzystać aż z 5 różnych połączeń promowych z włoskich portów. Najszybsze połączenie będzie, gdy popłyniecie do Palermo (około 2h drogi samochodem od spotu). Możliwe rejsy z portów: Civitavecchia, Genua, , Livorno, Neapol, Salerno.Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuZalety spotu:- Gwarantowana pogoda


- 300 wietrznych dni w roku


- Działa lokalna termika (do prognoz na windguru należy dodać kilka węzłów)


- Bardzo tanie bilety (nawet za 400-500 zł w 2 strony Ryan'airem)


- Lokale już od 20 euro/dzień.


- Zniżki dla studentów


- Tanie wypożyczenie samochodu


- Mnóstwo lokalnych atrakcji poza kitesurfingowych


- Spot blisko lotniska


- Długi sezon


- Krótki lot z PolskiSieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuSieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuStatystyki wiatroweZe względu na lokalną termikę, trzeba mieć na uwadze, by zawsze dodawać po kilka węzłów do prognozy windguru. Często zdarza się, iż windguru nie przewiduje wiatrów termicznych (szczególnie w okresie lata). Może pokazywać brak wiatru, kiedy tak naprawdę na spocie wieje. Lo Stagnone szczyci się tym, iż ponad 300 dni w roku jest wietrznych. Najmocniej wieje w okresach Marzec-Maj oraz Październik-Listopad (25-35 węzłów). Idealne warunki do nauki kitesurfingu panują w okresie letnim - wakacyjnym (15-25 węzłów).Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuSieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuNa spocie w Lo Stagnone już dwukrotnie były organizowane Mistrzostwa Świata w kitesurfingu(lata 2007 oraz 2013) przy wsparciu bazy naszego partnera SKS Sicily Kite School.


Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuUwaga!!! Na wyjeździe będziecie mieli okazję testować najnowszy sprzęt marek NOBILE oraz BLADE.Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuSieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniuW trakcie wyjazdu będzie możliwość odbycia szkolenia dla początkujących pod okiem jednego z naszych instruktorów (pod warunkiem zebrania się grupy min 4-5 osób).
PRO CAMP dla zaawansowanych - w trakcie MAJÓWKI, będziecie mogli szkolić się pod okiem jednego z najlepszych polskich zawodników FORD KITE CUP Artura Sowy, który w zeszłym roku został V-ce Mistrzem Polski Instruktorów Kitesurfingu.

PROMOCJA - jako, że rozpoczynamy działalność, mamy dla Was wspaniałe rabaty na szkolenia w trakcie MAJÓWKI i BOŻEGO CIAŁA!!!Szkolenie grupowe kite dla zaawansowanych z Arturem Sową 10h na własnym sprzęcie - tylko 800 zł/osobę, zamiast 1200 zł.Szkolenie grupowe dla osób początkujących na naszym sprzęcie 10h - tylko 1000 zł, zamiast 1400 złWypożyczenie sprzętu kitesurfingowego dla osób nie biorących udziału w szkoleniu - tylko 48 euro/dzień, zamiast 60 euro.
Surfski Kitesurfing Pro Camp Artur Sowa 2016 Promo

PODSUMOWANIEZajęcia na urzekającej Sycylii to jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Lo Stagnone to jeden z najlepszych spotów kitesurfingowych w całych Włoszech. Ogromna laguna z płytką, krystalicznie czystą wodą oraz ponad 300 wietrznych dni w roku sprawiają, że warunki do nauki kitesurfingu są tu doskonałe.Razem z nami poznacie podstawy kitesurfingu i kto wie - być może w przyszłości uczeń przerośnie mistrza:)SURFSKISzczegółową ofertę znajdziecie tutaj: KITESURFING SYCYLIAbiuro@surfski.pl

Maciek

top