09.11.2016
Podsumowanie pierwszego sezonu polskiej szkoły kite na Sycylii

Poszukiwanie idealnego miejsca do prowadzenia szkoleń kitesurfingowych trwały parę lat. Wybór padł na Sycylię, a dokładnie Lo Stagnone. Ten sezon był naszym pierwszym. Do końca nie było wiadomo, jakie będzie zainteresowanie spotem. Jednak już Majówka pokazała, iż jest wiele osób chcących szkolić się na Sycylii, które ma wiele zalet, takich jak:

  • Gwarantowana pogoda
  • 300 wietrznych dni w roku
  • Działa lokalna termika (do prognoz na windguru należy dodać kilka węzłów)
  • Bardzo tanie bilety (nawet za 400-500 zł w 2 strony Ryan'airem)
  • Lokale już od 25 euro/dzień.
  • Tanie wypożyczenie samochodu (poza okresem wakacyjnym)
  • Mnóstwo lokalnych atrakcji poza kitesurfingowych
  • Spot blisko lotniska
  • Długi sezon
  • Krótki lot samolotem (2,5 h)

Nasza szkoła otwarta była od Maja do końca Października. W tym czasie udało nam się nauczyć kilkadziesiąt osób wspaniałego sportu, jakim niewątpliwie jest kitesurfing.

W okresie wakacyjnym Lipiec-Sierpień wiatr jest praktycznie gwarantowany. W tym roku wiało nieprzerwanie dzień w dzień przez prawie 4 tygodnie:) Na wiosnę oraz w okresie jesieni wiatry są bardziej zależne od frontów pogodowych. Wieje mocniej i często przez cały dzień. W okresie lata wieje średnio 12-20 węzłów od południa do zachodu słońca.

Wiele osób docenia fakt, iż w Lo Stagnone spot jest płytki i to od jednego brzegu do drugiego. Nie potrzeba usługi rescue, ponieważ zawsze można wrócić do bazy samodzielnie. Infrastruktura szkoły jest bardzo dobrze rozwinięta: toalety, prysznice, restauracja, surf shop, chill out zone. Dysponujemy ogromnym terenem do rozkładania latawców przed i po pływaniu.

Ale Polska Szkoła Kitesurfingu Surfski na Sycylii, to nie tylko szkolenia. Wynajmujemy pokoje w naszym Kite Housie oraz pomagamy znaleźć inne formy zakwaterowania w przypadku 100% obłożenia. Rezerwujemy transfery z lotniska do wybranych ośrodków, pomagamy przy organizacji wycieczek w bezwietrzne dni oraz doradzamy w kwestiach wypożyczania samochodów/skuterów.

W przyszłym roku 2017 planujemy rozpocząć szkolenia wraz z pierwszym lotem Ryanaira do Trapani, czyli 26.03 i prowadzić naukę aż do końca Października. Już teraz zachęcamy, by dokonywać rezerwacji wyjazdów w naszym biurze podróży. Liczba miejsc w każdym tygodniu jest ograniczona, także KTO PIERWSZY TEN LEPSZY:)

SPRAWDŹ: OFERTA WYJAZDÓW DO VASSILIKI

Harmonogram wyjazdów kitesurfingowych w 2017 (www.surfski.pl):

STYCZEŃ: Kenia - Diani Beach

LUTY: Cabo Verde - Sal (Santa Maria)

MARZEC: Maroko (Dakhla)/Hamata

KWIECIEŃ - PAŹDZIERNIK: Szkoła na Sycylii (Lo Stagnone)

PAŹDZIERNIK: Mauritius (Le Morne)

LISTOPAD: Fuerteventura

GRUDZIEŃ: Soma Bay

SYLWESTER 2017/2018: Fuerteventura

W bezwietrzne dni, warto pozwiedzać okolicę, wybrać się na wycieczkę statkiem na pobliskie wyspy Favignanę i Marettimo, odwiedzić nabliższe miasta Marsala oraz Trapani, zobaczyć przepiękny przylądek San Vito Lo Capo, miasteczko Castallammare del Golfo, zabytkowe miasto Erice, czy odwiedzić stolicę wyspy Palermo.

WYSPA MARETTIMO


WIDOK Z MIASTA ERICE


SAN VITO LO CAPO


CASTELLAMMARE DEL GOLFO


PALERMO

Maciek

top