27.08.2017
Mistrzostwa Polski w surfingu część 1

Mimo dynamicznie zmieniającej się prognozy pogody, w mijającym właśnie tygodniu udało się rozegrać pierwszą część Mistrzostw Polski w surfingu. Podczas całego dnia udało się zakończyć zawody w kategorii Women Open, Junior Men i Junior Women. Na konkurencję Men Open będziemy musieli jeszcze poczekać, z racji na bardzo dużą ilość zawodników.

W czwartek na starcie pojawiło się pięć juniorek, dwunastu juniorów i aż czternaście kobiet. Było wiele znajomych twarzy, ale również całkiem sporo nowych uczestników. Ilość zawodników chętnych do startów wprost odzwierciedla szokującą wręcz popularność, jaką surfing zyskał w przeciągu ostatnich lat. Tłok w wodzie to dosyć popularny już widok i nikogo już nie dziwi "surfer" na Helu.

Wśród juniorek zawody przeszły od razu do fazy finałowej. Wszystkie dziewczyny startowały razem. Mogło się wydawać, że to Julia Pietrasik bezproblemowo wygra te zawody. W 2014 to ona, jako dwunastoletnia dziewczyna wygrała Mistrzostwa Polski w kategorii Open. Jednak tym razem fale lepiej sprzyjały Julii Damasiewicz, która w ostateczności zwyciężyła dwoma punktami. Julka startuje również w zawodach kitesurfingowych. Czyżby rosła nam prawdziwa WaterWomen?

U chłopaków nie mogło być mowy o żadnej niespodziance. Kuba Kuzia, który dopiero co wrócił z treningu na Bali od samego początku prezentował bardzo stylowe przejazdy, potwierdzając swoje aspiracje do tytułu również w kategorii Open. Kuba pewnie wygrał swój heat, a następnie finał, wywołując wiele pozytywnych reakcji na plaży. Z niecierpliwością czekamy na dobrą prognozę, tak aby Kuba mógł pokazać pełne spektrum swoich umiejętności w porównaniu z najlepszymi polskimi surferami.

W kategorii Women Open walka była dosyć wyrównana. W pierwszej rundzie o awansie decydowały detale. Na początku bardzo dobrze zaprezentowała się Paulina Ziółkowska, której Bałtyk odmówił posłuszeństwa w półfinale. Najlepiej podczas całego dnia prezentowała się Karolina Wolińska, która po raz kolejny zgarnęła tytuł Mistrzyni Polski. Ewidentnie regularne treningi na lokalnym akwenie przyniosły rezultaty. Karolina prowadzi zajęcia surfingowe w Bałtyckim Stowarzyszeniu Surfingowym, więc na wodzie jest naprawdę często. Na podium dołączyły do niej Jagoda Budek i Julia Pietrasik.

Wyniki Mistrzostw Polski w surfingu 2017:

JUNIOR GIRLS:

  1. Julia Damasiewicz
  2. Julia Pietrasik
  3. Zosia Mierzejewska

JUNIOR BOYS:

  1. Kuba Kuzia
  2. Kornel Ochrymowicz
  3. Hubert Dydel

OPEN WOMAN:

  1. Karolina Wolińska
  2. Jagoda Budek
  3. Julia Pietrasik

sieFotografuje

Kuba

top