11.11.2019
2. edycja WARSAW SURF FILM FESTIVAL

2. edycja Warsaw Surf Film Festival już w tym tygodniu. Czterodniowe święto nie tylko dla fanów surfingu

Druga edycja Warsaw Surf Film Festival rusza już w przyszłym tygodniu. To impreza nie tylko dla surferów: oprócz surfowych filmów organizatorzy przewidzieli też imprezy towarzyszące: wykład na temat największych zagrożeń dla Bałtyku, wystawę zdjęć, workshop dla dzieci i dwie wieczorne imprezy.

Festiwal odbywać się będzie w dniach 14-17 listopada podobnie jak w ubiegłym roku w kinie Amondo (ul. Żurawia 20), oraz w klubie SPATiF (al. Ujazdowskie 45). A także pierwszy raz w kinie Elektronik (ul. Generała Zajączka 7).

Bilety na każdy film kosztować będą 18 pln.

Oprócz polskiej premiery filmu MOMENTUM GENERATION, który niedawno otrzymał nagrodę Emmy, można będzie też obejrzeć inne produkcje docenione na zagranicznych festiwalach filmów surfingowych, m.in. rosyjski PRIBOI opowiadający o surfowaniu w Oceanie Arktycznym, SATORI, który zabiera widzów na jeden z najtrudniejszych big wave spotów w Afryce, czy głośny VAGUE À L'ÂME pokazujący jak wygląda życie najlepszych big wave surferów, podróżujących po całym świecie w poszukiwaniu największych fal. W tej produkcji można zobaczyć legendarną jazdę Benjamina Sanchisa po gigantycznej 30 metrowej fali w portugalskim Nazaré.

W sumie widzowie będą mogli obejrzeć aż 22 surfowe produkcje, w tym 3 sekcje filmów krótkometrażowych: Kobiety na fali, UK Surf Commedy, Polskie filmy krótkometrażowe i Najlepsze międzynarodowe krótkie metraże.

Oprócz filmów organizatorzy zapraszają na program towarzyszący. Sobotni workshop dla dzieci z Akademią Surfingu i Deskorolki w kinie Amondo i niedzielne spotkanie z fundacją MARE również w Amondo, która opowie o największych zagrożeniach dla Bałtyku, m.in. o tym, że na dnie naszego morza zalega pełen ropy wrak tankowca Franken, co grozi katastrofą ekologiczną w rejonie Zatoki Gdańskiej.


W przerwie między filmami będzie można obejrzeć zainstalowaną w kinie Amando wystawę RAZEM DLA BAŁTYKU przygotowaną przez Fundację MARE we współpracy z fotografem Krzysztofem Jędrzejakiem z Baltic Surf Scapes.

Na widzów czekają też dwie imprezy festiwalowe w Klubie SPATiF. Piątkowe surfowanie z filmami zakończy się imprezą na której muzyczne stery przejmie pierwsza dama polskiej sceny klubowej: NOVIKA wraz ze swoja grupą BEATS FRIENDLY i Karolem Strzemięcznm.

W sobotę organizatorzy zapraszają na festiwalowe after party, które poniesie się na oldschoolowej fali z muzyką surferską, funkiem, garage i muzyką tropikalną z płyt winylowych. Stery przejmuje kolektyw SOUL SERVICE oraz specjalista od surf music - DJ Derrick a na piętrze chillout z najciekawszą muzyką w selekcji Bartosza Webera (Mitch & Mitch, Baaba, Lado ABC). Wstęp na imprezy dla wszystkich posiadaczy festiwalowych biletów jest darmowy.

Seanse odbywać się będą w kinie Amondo (przy ul. Żurawiej 20), kinie Elektronik (Generała Zajączka 7), oraz w sali z dużym ekranem na 1. piętrze klubu SPATiF (al. Ujazdowskie 45).

Więcej informacji na temat festiwalu:

https://www.facebook.com/events/2410546232566700/
https://www.facebook.com/Warsaw-Surf-Film-Festival-1010309125820129/

Maciek

top