25.07.2018
Duotone - pierwsze spojrzenie

Jeśli napiszemy, że to najbardziej oczekiwana premiera tego roku, to nie będzie to przesadą. Wiedzieliśmy o tym już od dłuższego czasu, ale w końcu możemy zobaczyć markę Duotone w (prawie) pełnej krasie. Co prawda North Kiteboarding zapowiedział ostatnio, że w przyszłym roku zaprezentuje swój sprzęt pod starym brandem. Fakt jednak pozostaje, że od teraz to Duotone produkuje dobrze znane wszystkim latawce i deski.

To co bardzo ważne, to zgodnie z zapowiedzią, wszystkie produkty, które dotychczas znaliźmy pod brandem NKB, będą kontynowane pod tymi samymi nazwami modeli. Na stronie Duotone.com już można podejrzeć pełną listę produktów, chociaż niestety nie o wszystkich można jeszcze przeczytać. Premiery nowych desek i latawcy są rozłożone w czasie, tak aby dozować wszystkim przyjemności.

Z dużych nowinek - tego co widać na pierwszy rzut oka, jest nowa deska wave Pro Voke. To na tej zabawce Airton i Matchu robią rzeczy przeczące prawom fizyki. Mieli ją już na ostatnich zawodach na Fuerteventurze, gdzie zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Ciekawy kształt, specjalnie pod freestyle strapless. Click bar zyskał dużo węższą wersję, która dzięki innemu strymowaniu pozwala na precyzyjniejszą i szybszą kontrolę latawca. Duotone wreszcie zadbał o porządne kolory na barze - teraz nie będzie problemu z intuicyjnym złapaniem za lewą stronę. Ciekawie też wygląda nowe tłoczenie w kształcie X w desce Jaime, które ma pochłaniać drgania podczas pływania na czopie i dużo lepiej oddawać energię podczas wybicia z krawędzi. Nowości na pewno nie zabraknie, a więcej o nich na pewno dowiecie się podczas oficjalnych testów na helu.

TESTY Duotone w sierpniu

Dla nas w tej chwili najważniejsze jednak będzię możliwość przetestowania tych wszystkich zabawek. Mamy już potwierdzone info, że w sierpniu każdy będzie miał okazję karnąć się na sprzęcie Duotone. Właściwie co parę dni na jakimś spocie pojawi się ekipa z wesołym busem, a na miejscu oprócz rzeczonego sprzętu będzie grill&beer i okazja do wspólnego pofilozofowania na temat przyszłości kitesurfingu w Polsce.

Wiemy na pewno, że na testach oprócz latawców Rebel i Dice, dostępny będzie też Neo i być może Vegas. Taki zestaw zadowoli chyba każdego, niezależnie od preferencji co do stylu pływania. Latawki będzie można posprawdzać z nowym clickbarem i trustbarem w różnych konfiguracjach. Do tego na brzegu będzie czekał cały zestaw desek TwinTip (Team Series, Jaime, Select i Gambler) i bardzo możliwe jakiś wave.

Sprzęt na zdjęciach i w opisach wygląda bardzo dobrze. Do wysokiej jakości ten producent już nas przyzwyczaił. Dużo osób tylko czeka na możliwość wytknięcia czegoś nowej marce, dlatego jesteśmy pewni, że Duotone świetnie przygotowało się do przyszłego sezonu. Nie możemy się już doczekać testów. Poniżej znajdziecie pełną rozpiskę, co, gdzie i kiedy, a po więcej informacji zapraszamy Was na fanpage Duotone Polska.

sieFotografuje

Kuba

top