28.05.2018
Quiksilver / Lib Tech Baltic Snap


Quiksilver / Lib Tech Baltic Snap,

czyli pierwszy w tym roku surfingowy piknik i otwarcie "okna" na rozegranie zawodów surfingowych Baltic Snap.

W długi weekend Bożego Ciała, sobotę 2 czerwca zapraszamy na plażę na wysokości kempingu Chałupy 6 na zorganizowany przez firmy Quiksilver i Lib Tech przy współpracy z Board For Kids Szkoła Surfingu i Deskorolki piknik, na którym przez cały dzień zapewnimy atrakcje dla młodszych i starszych fanów surfingu.

Zaczynamy o 10:00. W ciągu dnia odbędzie się seria szkoleń surfingowych dla dorosłych na które będzie można zapisać się w naszych namiotach na plaży. Na oddzielne szkolenia będzie można zapisać też dzieci. Odbędzie się kilka takich sesji.

W trakcie trwania pikniku rozegranych zostanie także kilka konkurencji za które będzie można wygrać nagrody od Quiksilver i partnerów wydarzenia. Będzie to między innymi bieg po plaży z deską surfingową, zawody w paddlowaniu czy wyścigi na deskach SUP. Swoje konkursy będą mieli też najmłodsi a najlepsi z nich dostaną upominki.

Dopełnieniem piknikowej atmosfery na plaży będzie muzyka, deski surfingowe z których będzie można korzystać i piękna pogoda, którą już teraz zapowiadamy.

Wieczorem odbędzie się projekcja legendarnego filmu surfingowego z lat 90tych produkcji Quiksilver "Mad Wax".

Zapraszamy do wspólnego powitania sezonu plażowego 2018!

Dokładny plan zajęć i wszystkie atrakcje zostanie ogłoszony wkrótce na stronie wydarzenia na FB a także na portalu www.sieplywa.pl

Zawody surfingowe Baltic Snap.

Piknik surfingowy jest także rozpoczęciem okresu oczekiwania na odpowiednią prognozę (fale powyżej 1m), kiedy będzie można rozegrać zawody surfingowe Baltic Snap. Jeśli taka prognoza trafi się 2 czerwca - to przede wszystkim rozgrywamy zawody.

Zawody surfingowe Baltic Snap mają formułę open i zapisać może się każdy. Chętni do wzięcia udziału w zawodach zapisują się pod adresem (board4kids). Udział w zawodach jest bezpłatny.

Na odpowiednią prognozę czekamy do 30 czerwca. Informacja o odpowiednich warunkach (call) zostanie ogłoszona na 48h przed rozpoczęciem zawodów i przesłana na adresy mailowe zawodników. Komunikat zostanie ogłoszony też na FB i portalu Sieplywa.pl. Zawody mogą odbyć się w każdy dzień tygodnia. Po callu zawodnicy muszą dojechać na miejsce wskazane przez organizatorów jako najlepsze do rozegrania zawodów i biorąc udział w zawodach zgadzają się na zasady i format, które w zależności od warunków i liczby zgłoszonych surferów ustalą sędziowie. Baltic Snap sędziować będzie trzech sędziów wybranych przez organizatorów, których decyzje będą ostateczne.

Główną nagrodą w kategorii Baltic Snap Men jest deska surfingowa firmy Lib Tech "Pickup Stick" 7'0. Drugie i trzecie miejsce nagrodzone zostaną nagrodami od Quiksilver i partnerów wydarzenia. W kategorii Baltic Snap Woman nagrodą główną jest pianka ROXY. Drugie i trzecie miejsce nagrodzone zostaną nagrodami od Quiksilver i partnerów wydarzenia. W przypadku gdy w wyznaczonym terminie nie będzie wymaganych warunków do rozegrania zawodów nagrody nie zostaną rozdane.


Informacja o nagrodzie głównej:

deska Lib Tech Pickup Stick 7'0"

Pickup Stick w średnim rozmiarze wypełnia perfekcyjnie lukę pomiędzy shortboardem i longboardem. Gładki shape i rocker w połączeniu z pojedynczym concave, który przechodzi w podwójną aż do płaskiej sekcji na rufie dla ciasnych skrętów jak w shortboardach, jednocześnie umożliwiając nose ride-y jak na longboardach. Na tej wypornej desce można łapać fale w nieskończoność, a jej kształt wybacza błędy. Niezależnie od tego czy jesteś nowicjuszem szukającym deski do zrobienia szybkich postępów, weekendowym wojownikiem chcącym wykorzystać każdą sesję na maksa czy prosem szukającym deski na okres przejściowy od pomiędzy dobrymi, letnimi i zimowymi swellami, Pickup Stick to zawsze najlepszy wybór, aby ze słabych warunków zrobić dobrą sesję.

Konstrukcja:

Włókno Magnezowe

Tkane włókno bazaltowe

Carbonowy stringer Power Spine

Rdzeń z pianki Nitrogencell

Pokrycie rdzenia włóknem Hexzylion

Żywica Bio-Matrix

Burty pokryte włóknem Elasto Perimeter

Wzmocnienia taila

Skrzynki statecznikowe FOC II (kompatybilne z systemami FCS I, FCS II, Future)

Mocowanie leasha Lib Tech

Quiksilver Polska

top