17.06.2017
Drugi dzień AZTORIN Kite Challenge

Kolejny dzień zawodów za nami! Możemy śmiało powiedzieć, że wiatr wykorzystaliśmy w stu procentach. Zgodnie z prognozą, o godzinie 15 zamiast flauty i deszczu, na niebie pojawiło się słońce i wiatr, dzięki czemu udało nam się dziś rozegrać wszystkie pozostałe heaty pojedynczej eliminacji oraz całą podwójną w kategoriach Freestyle Open, Woman oraz Młodzik.

Poziom tricków w finałowych heatach mile nas zaskoczył, a na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy Maice Dittrich oraz Carlo Jose Martinez z Dominikany. Maice skakał wysoko i na sporej moc, a Carlo pokazał co potrafi i w podwójnej eliminacji z jednego z ostatnich miejsc wskoczył prosto na podium. Po zakończeniu kategorii Open do boju ruszyli Młodzicy. Finał rozegrał się między Filipem Nawojem a Matuszem Włodarczykiem, który bronił swojej pozycji z wczoraj.

W kategorii kobiet walka o pierwsze miejsce w finale toczyła się pomiędzy Natalią Grabowską, Katarzyną Lange oraz Gosią Kołacz, która również poprawiła swój wynik z pojedynczej eliminacji. Cieszymy się że udało nam się ukończyć całą tabelę Freestyle, dzięki temu każdy z zawodników miał szanse na zmianę swojego miejsca w końcowej tabeli. Wyniki trzymamy w tajemnicy do jutra, czyli ostatniego dnia zawodów.

Liczymy, że wiatr ponownie dopisze i będziemy mogli rozegrać jeszcze kilka wyścigów.

Emil Bartkiewicz - sędzia zawodów

sieFotografuje

Maciek

top