19.05.2017
Portugalczyk umacnia pozycję

Joao Rodrigues (POR-7) z portugalskiej Madery nie ma sobie równych. Doświadczony olimpijczyk z wielkim spokojem umacnia się na pozycji lidera Mistrzostw Świata rozgrywanych w Giżycku. Wczoraj wygrał oba rozegrane wyścigi i wyrobił tym samym 7. punktową przewagę nad 2. zawodnikiem – Mirosławem Małkiem (POL-33). Za Polakiem jest kolejny reprezentant biało-czerwonych – Artur Manelski (POL-79), który póki co dzielnie broni brązowego medalu sprzed roku. Tuż za podium znajduje się Dominik Ptak (POL-155). Wszyscy trzej są bardzo blisko siebie. To oznacza, że dziś czeka ich bratobójcza walka o srebrny i brązowy medal Mistrzostw Świata. W tej bój może się włączyć jeszcze 5. Słowak – Patrik Pollak i 6. Hiszpan – Curro Manchon.

Na podium Pań natomiast bez zmian. Prowadzi Hiszpanka - Anto La Balilla Gutierrez (ESP-11) przed Łotyszką - Iloną Grinberga (LAT-18) a trzecia jest Polka - Joanna Scherer (POL-113).

Tuż za podium na remisie są kolejne dwie nasze reprezentantki - Maria Jopyk-Misiak (POL-48) i Krystyna Sołtyka (POL-655). Za nimi Katarzyna Nabiałek (POL-3) przed 7. Francuzką - Audrey Marieagnes (FRA-10).

Dziś planowane są kolejne trzy biegi na Niegocinie a jutro wielki finał i oficjalne zakończenie regat. Na zawodników i kibiców zgromadzonych w okolicach giżyckiej Ekomariny będą czekać dodatkowe atrakcje i sprzęt do testowania w tym SUPy i żagle Loft Sails, które jak widać po wynikach mistrzostw doskonale radzą sobie na mazurskim wietrze. To wszystko zapewni międzynarodowy dystrybutor sprzętu – Easy Surf Shop (https://easy-surfshop.pl/) z Poznania. Serdecznie zapraszamy!

Wyniki Panów

Wyniki Pań

Adam Łożyński

Źródło:

http://psw.org.pl
top