07.04.2017
Surf to Fly Kite Festival - podsumowanie

Kilkuset widzów miało okazję korzystając z pięknej wyjątkowo gorącej i słonecznej pogody, obserwować i podziwiać spacerując po giżyckim molo w dniach 1-2 kwietnia 2017 roku popisy mazurskich kitesurferów oraz gości z Warszawy i Gdańska. Kilkudziesięciu z nich skorzystało z wyjątkowej okazji darmowych lekcji kitesurfingu (sterowanie latawcem), które umożliwili instruktorzy szkoły kitesurfingu Surf to Fly (surftofly.com).

Atmosferę podziwu oraz odkrywania piękna i dostępności kitesurfingu jeszcze bardziej wzmacniały nastrojowe dźwięki muzyki reggae wznoszące się nad jeziorem Niegocin za sprawą pochodzącego z Armenii artysty Artaszesa Barojana znanego jako Arci. I chociaż wiatr nie umożliwił rozegrania zaplanowanych konkurencji kitesurfingowych, to każdy z uczestników korzystając z silniejszych podmuchów wiatru oraz dużych testowych desek SU-2 Kiteboards i latawców firmy FLYSURFER Kiteboarding, mógł dać krótki pokaz swoich umiejętności panowania nad deską i latawcem przed liczną mazurską publicznością, a w niedzielne popołudnie wykazać się kondycją fizyczną i techniką w wyścigu na czas supów (desek z wiosłami), które to zmagania wygrał giżycczanin Mariusz Ambroch, na drugim miejscu uplasował się Mariusz Remiszewski, a trzecie miejsce zajął Dominik Mytkowski.

Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni, a nową deskę SU-2 Kitebird Cl w drodze losowania otrzymał Wiktor Czałbowski, który specjalnie na zawody przyjechał z Gdańska. Jak widać było warto, co może stać się inspiracją do coraz liczniejszego startu zawodników z różnych części Polski w przyszłorocznych imprezach upowszechniających kitesurfing na Mazurach. Wyżej wymienione atrakcje miały miejsce w ramach zawodów kitesurfingowych Surf to Fly Kitefoil Cup 2017 oraz festiwalu kitesurfingu I Surf to Fly Kite Festival, pod honorowym patronatem burmistrza miasta Giżycka pana Wojciecha Iwaszkiewicza. Pomysłodawcą oraz organizatorem jest szkoła Surf to Fly (surftofly.com) we współpracy z International Snowkiting Federation. Imprezy odbyły się dzięki znaczącemu wsparciu sponsorów: firmie SU-2, Airman.pl, Pol-Krusz, Mark – sękacz mazurski, którym bardzo dziękujemy.

Swoje wsparcie fundując upominki dla uczestników zawodów przejawił również Urząd Miasta Giżycka, a wyraźną pomoc i zaangażowanie w jak najlepszą realizację zawodów i festiwalu kitesurfingu wykazał kierownik portu Ekomarina Giżycko pan Dariusz Klimaszewski, dbając m.in. o katering. Dziękujemy również za udostępnienie motorówki dyrektorowi Miejskiej Bazy Sportów Wodnych – panu Wojciechowi Cabanowi oraz za wykonanie i udostępnienie zdjęć Marcie Jurgielewicz, Kasi Kaźmierczak, Jurkowi Ledzińskiemu, Przemkowi Sikorze i Zbigniewowi Jatkowskiemu.

sieFotografuje

Ekipa Surf to Fly

top