25.10.2016
Surf to Fly Kitefoil Cup 2016 - rozegrane !

By zrealizować historyczne, pierwsze zawody kitesurfingowe na Mazurach, musieliśmy jako organizatorzy (szkoła Surf to Fly oraz International Snowkiting Federation), wykazać się wytrwałością i cierpliwością. Było warto. Po wiosennym pierwszym podejściu (16-17.04.2016), gdzie pogoda wiatrowa nie dopisała, tym razem wiatr pojawił się na tyle, że wystarczył do rozegrania w wyścigów. Zawody, których bazę stanowił największy na Mazurach port pasażerski Ekomarina Giżycko, objął honorowym patronatem oraz zaszczycił swoją obecnością burmistrz miasta Giżycko, pan Wojciech Iwaszkiewicz.


Ograniczone warunki wiatrowe do uprawiania kiteboardingu hartują tutejszych surferów. Temperatura 3 st C i deszcz udowodniła pasję, motywację i wytrzymałość na zimno sześciu mazurskich kitesurferów, którzy wystartowali w zawodach , gdzie do opadu śniegu brakowało naprawdę niewiele. Motywację z pewnością wzmocniły cenne nagrody dzięki naszym sponsorom, firmom SU-2, Peter Lynn i Hq Powerkites, którym serdecznie dziękujemy.


Na pierwszym miejscu ukończył zawody doświadczony zawodnik Miejskiej Bazy Sportów Wodnych w Giżycku - Mariusz Ambroch (kilkukrotny medalista Mistrzostw Polski w windsurfingu lodowym oraz zwycięzca zawodów snowkite na snowboardzie Surf to Fly Winter Cup 2016), któremu dzisiaj szczęście wyjątkowo sprzyjało, gdyż w drodze losowania otrzymał nową deskę SU-2. Na drugiej pozycji uplasował się Przemysław Sikora (który wygrał pierwszy wyścig), a na trzecim miejscu podium stanął Adam Lewandowski. W gronie zawodników znalazł się jeden entuzjasta foilboardingu (konkurencja Kitefoil) Mariusz Sosnowicz, który ostatecznie zdecydował się w zawodach wystartować na desce typu twin tip.


Podziękowania kierujemy również w kierunku Kasi Kaźmierczak oraz Kamila Rogowskiego za wykonanie zdjęć, pana Wojciecha Cabana za udostępnienie motorówki oraz naszych partnerów: miastu Giżycko oraz firmie latawki.pl.

Do polatania !

Grzegorz Kucieński

sieFotografuje

Maciek

top