28.09.2016
Polish Wakesurf Masters 2016 - relacja

W sobotę 24 września, po raz drugi, odbyły się ogólnopolskie zawody Polish Wakesurf Masters 2016. Impreza miała miejsce w Hotelu500 nad Zalewem Zegrzyńskim. Trudno o lepsze miejsce do uprawiania tego sportu, warunki pogodowe również dopisały. Zawody rozegrano się w 4 kategoriach:

-Open Men

-Open Women

-Junior

-Fun Masters (celebryci)

Organizacją imprezy zajęli się: Polish Wakesurf Masters z Sewerynem Majkowskim na czele oraz Polskie Stowarzyszenie Surfingu, natomiast głównymi sponsorami zostali Samsung, TVN oraz player.pl - gdzie niebawem pojawi się wideo relacja 360O z wydarzenia.

Zawody rozpoczęły się już dzień wcześniej, w piątek od rana trwała organizacja imprezy oraz treningi zawodników, którzy mieli okazję zapoznać się z akwenem oraz z motorówką (niektórzy także zapoznawali się dopiero ze sportem, ale o tym później!).

O ile pełne zachmurzenie w sobotę rano kompletnie nie nastrajało do wchodzenia do wody, tak później pogoda wyjątkowo dopisywała - piękne wrześniowe niebo (prawie) bez chmur oraz ok. 24o C. Bajka! O godzinie 10 zaczęli pojawiać się pierwsi zawodnicy - po szybkiej rejestracji w biurze zawodów zgromadzili się na riders meeting’u, podczas których zapoznali się z zasadami I tury zawodów- 2 minuty na fali od puszczenia liny, podczas których oceniane były trudność tricków, sposób ich wykonania oraz efekt „wow” ;) Podczas I etapu dopuszczone było jedno wpadnięcie do wody. Przed pomostem zaczęli zbierać się także widzowie oraz goście - aktorzy czy Przemysł Saleta - do nich należały pierwsze przejazdy tego dnia (a także wywiady, zdjęcia na ściance etc.) Większość z nich z surfingiem miała do czynienia po raz pierwszy. Z tego też powodu była to ta dłuższa część imprezy - nadała jednak całemu wydarzeniu iście surferskiego, luźnego klimatu- zero pośpiechu, słońce, piękny widok, zimne cytrynowe Lokalesy, świetna muzyka- słowem chillout. W tej części zawodów puścić „kabel” udało się tylko jednej osobie- Beniaminowi Andrzejewskiemu i to on zajął I miejsce w kategorii Fun Masters.

Od godziny 14 zaczęła się zasadnicza część zawodów, jako pierwsi startowali Juniorzy, następnie surferki, na koniec panowie. Poziom zawodników był naprawdę wysoki, większość zawodników, nawet tych najmłodszych próbowała 360tek i rail grabów. Wszystko można było podziwiać z brzegu za sprawą lifestreamingu (brawa dla kolegi, który przestał z kamerą całą imprezę na łódce!).

Po rundach kwalifikacyjnych nadszedł czas na finał - niestety zachodzące słońce zmusiło organizatorów do skrócenia przejazdów do 1 minuty na każdego uczestnika. Naszym zdaniem była to świetna decyzja - heaty stały się dużo bardziej dynamiczne, na większej spince - wszystkie tricki były na dużej mocy, bardzo odważnie wykonywane. Niesamowitym surfstyle’owym przejazdem zaskoczył wszystkich Paweł Komorowski, zwycięzca kategorii Open Men. Kilka utrzymanych lipslide'ów (płynięcie w poprzek fali), ollie na płaskiej wodzie i próba air 180 - nie wyskoczona, ale bez gleby. Na koniec zakręcony i odjechany obrót 360.

Niemałym zaskoczeniem na koniec imprezy były nagrody- za pierwsze miejsca w kategoriach Open zwycięzcy dostali 55-calowe telewizory firmy Samsung (nagrodą dla najlepszego Juniora był „tylko” najnowszy Samsung Galaxy S7), deski Ronix’a, a od ekipy sieplywa.pl plecak Dakine. Wręczenie nagród opóźniły nieco życzenia dla pary młodej, która tak jak uczestnicy zawodów, postanowiła świętować na zegrzyńskim pomoście 

Szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach:

Junior:

1. Jasiek Koszowski 80 pkt

2. Igor Szymański 73 pkt

3. Martyna Maciejewska 70 pkt

4. Olga Szymańska 45 pkt

Open Women:

1. Monika Kolaczkiewicz 85 pkt

2. Magdalena Bjx Syrek 70 pkt

3. Karolina Wolińska 55 pkt

3. Gosia Strojek 55 pkt

4. Paulina Ziolkowska 48 pkt

Open Men:

1. Paweł Komorowski 69 pkt

2. Kuba Poszepczynski 60 pkt

3. Aleksander Lange 57 pkt

4. Seweryn Majkowski 47 pkt

5. Tomasz Szymanski 41 pkt

6. Jurek Kijkowski 35 pkt

Fun Masters:

1. Beniamin Andrzejewski

2. Jacek Gadzinowski

2. Rafał Jonkisz

4. Joanna Jabłczyńska

5. Marcin Maroin Dąbrowski

6. Przemek Saleta

7. Malgorzata Heretyk


sieFotografuje

Mateusz

top