07.10.2017
Sezon okiem Wavecamp

Tekst sponsorowany


Sezon 2017 można uznać za zakończony. Co się działo w tym czasie na Wavecampach? Obszerna relacja poniżej.

Pierwszy wyjazd zorganizowaliśmy już w lutym. Podczas dwóch turnusów na Fuerteventurze szkoliło się pod okiem pięciu Kołczów Wavecamp ponad 30. kursantów.

Szkolenie, jak zawsze, było bardzo intensywne. Zarówno na brzegu…

…jak i na wodzie…

Po płaskowodnej Fuerteventurze przyszedł czas na zafalowaną Teneryfę w marcu. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tym wyjazdem, zdecydowaliśmy się zorganizować 2 turnusy szkoleniowe (w sezonie 2016 był tylko jeden). Dzięki Bartkowi z BJ Pictures udało się zmontować kilka ujęć z tego Wavecampu:

W kwietniu mieliśmy przerwę od szkoleń. Co nie znaczy, że nic się nie działo. Po raz kolejny udało się zorganizować zawody Wavecamp Pro czyli Mistrzostwa Polski Wave. Film ze zmagań zawodników z wiatrem i falami w Ustce możecie obejrzeć poniżej:

Ze szkoleniami wróciliśmy ze zdwojoną siłą na majówkę. Po raz pierwszy zorganizowaliśmy dwa równoległe wyjazdy. Fanom pływania na falach wiatr nie dopisał (w przeciwieństwie do fal) i z wyjazdu windsurfingowego zrobił się camp surfingowy. Walkę kilkunastu kursantów z kanaryjskimi falami możecie obejrzeć poniżej:

W międzyczasie trwał największy w historii Wavecamp na Karpathos. 7 grup szkoleniowych od początkujących po ekspertów, 3 budynki „okupowane” przez kursantów i trenerów i cała masa nowych znajomości i przyjaźni. Ok, miłości też – na wyjeździe nastąpiły pierwsze oświadczyny w sezonie (we wrześniu były kolejne).

Niewielką część ekipy udało się uwiecznić na wspólnej fotce przed wylotem:

Pod koniec maja, we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Windsurfingu, udało się zorganizować kurs na Instruktora Windsurfingu PSW na Karpathos. Część zajęć miałem zaszczyt prowadzić osobiście. Za resztę odpowiadał Adam Kaczmarek, szef Komisji Szkolenia PSW.

Bardzo nam zależało na nauczeniu przyszłych instruktorów nie tylko poprawnej techniki prezentowania manewrów, ale również (a może głównie) na metodyce nauczania, szczególnie w bardzo trudnych warunkach szkoleniowych. Nie wszędzie są niewielkie grupy szkoleniowe jak na wyjazdach Wavecamp. Przyszli instruktorzy mogą trafić do pracy z grupami 12-osobowymi na głębokich i zafalowanych spotach. Jeżeli w takich warunkach nauczą się w sposób bezpieczny prowadzić grupy to żadna lekcja nie będzie im straszna;)

Tych 5 dni było wypełnionych zajęciami na wodzie i wiedzą przekazywaną w mniej standardowy sposób. Długie rozmowy o metodyce odbywały się podczas wspólnych posiłków a duszną salę zamieniliśmy w wykłady na tarasie naszych apartamentów.

Równolegle z kursem instruktorskim kończyliśmy nasz kanaryjski tour dwoma turnusami Wavecamp na Gran Canarii. Wiatr dopisywał, postępy kursantów również. Na zdjęciu poniżej jeden z trenerów, Nikodem Merlak, pokazuje kursantom timing przy jeździe na fali godny aktualnego Mistrza Polski Wave:

Jeżeli doczytałeś do tego momentu to możesz odnieść wrażenie, że po tylu Wavecampach sezon zbliżał się już ku końcowi. Wręcz przeciwnie – sezon ”właściwy” zaczęliśmy w Boże Ciało w czerwcu na Karpathos i…szkoliliśmy tam non stop do października!

Sezon letni na Wavecampach uznajemy za zakończony. Gratuluję ponad 400 Kursantom (jest Was 2x więcej niż w zeszłym sezonie!) i z całego serca dziękuję 14 trenerom Wavecamp za niesamowitą pracę trenerską.

Jakie są nasze plany zimowe?

Na Sylwestra lecimy na najbardziej egzotyczny wyjazd tej zimy: na Sao Vicente, jedną z nieodkrytych Wysp Zielonego Przylądka. Jeżeli robisz start z wody to zapraszamy na ten wietrzny i płaskowodny spot. Szczegóły pod linkiem:

http://wavecamp.pl/szkolenia/wyspy-zielonego-przyladka/

W okresie Ferii Mazowieckich (druga połowa stycznia) zapraszamy zarówno młodzież jak i dorosłych na tradycyjny już Wavecamp na Fuerteventurze. Do wyboru są dwa turnusy (z możliwością połączenia ich na zapytanie):

http://wavecamp.pl/szkolenia/fuerteventura-styczen-i/http://wavecamp.pl/szkolenia/fuerteventura-styczen-ii/

W marcu po raz kolejny odwiedzimy Teneryfę (2 turnusy):

http://wavecamp.pl/szkolenia/teneryfa-marzec-i/http://wavecamp.pl/szkolenia/teneryfa-marzec-ii/

Na majówkę zapraszamy na Karpathos:

http://wavecamp.pl/szkolenia/karpathos-majowka-2018/

Propozycje kolejnych wyjazdów pojawią się na www.wavecamp.pl niedługo.

Do zobaczenia na wyjazdach!

Maciej Kapuściński

www.wavecamp.plTekst sponsorowany

Maciej Kapuściński

Źródło:

www.wavecamp.pl
top