22.06.2016
Tramontana - polska szkoła windsurfingu w Chorwacji

Polska baza windsurfingowa w Omis w Chorwacji

Szukacie pomysłu na aktywne rodzinne wakacje? W Dalmacji, 20 km na południe od Splitu w miejscowości Omis znajduje się polska baza windsurfingowa. Szkoła i wypożyczalnia Tramontana zapewnia kompleksową obsługę miłośników zabawy na desce z żaglem.
Miasto Omis jest niezwykle malownicze - z jednej strony góry, z drugiej morze. Starówka z wąskimi uliczkami i zakamarkami dodaje kolorytu temu niegdyś pirackiemu miastu. Omis ciągle żyje - wszelakimi imprezami kulturalno-rozrywkowymi, a na co dzień niezliczoną ilością knajpek i sklepików wtopionych w lokalną zabudowę. Omisu to świetna baza wypadowa do Bośni i Hercegowiny czy Dubrownika, a w najbliższej okolicy znajduje się Split - jedno z najpiękniejszych miast Chorwacji.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Warunki żeglarskie

Przede wszystkim jest naprawdę ciepło, dzięki czemu pianki zakłada się okazjonalnie. Zazwyczaj wystarczy lycra i shorty. Opalenizna gwarantowana.

Plaża

Rzadkość w Chorwacji, czyli piaszczysta plaża to większy komfort schodzenia do wody i wędrowania po dnie. Jeżowców brak. W dodatku pierwsze 200-400 metrów przy brzegu to płycizna pozwalająca na swobodne spacery w razie gdyby halsowanie było nie do końca skuteczne.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Wiatr

Hasło przewodnie - termika. Stałe wiatry - praktycznie brak dni bezwietrznych. Ogromną zaletą umiejscowienia bazy Tramontana jest to, że "wchodzą" tutaj 4 kierunki wiatru. Najczęściej w sezonie jest tak, że rano wieje bura - mniej stabilna, ale często bardzo mocna z płaską wodą. Od godziny 11 kierunek się zmienia i zaczyna wiać równoległy do brzegu idealnie stabilny mistral, który około godziny 13-15 pozwala na pływanie ślizgowe. Jeżeli jednak zdarzają się zmiany w temperaturze to możemy w Omisu żeglować na wietrze - jugo lub tramontana. Obydwa te kierunki charakteryzuje praktycznie brak szkwałów oraz nieduża falka, ich siła to około 4 Bf latem.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Sprzęt

Tramontana to doinwestowana szkółka - sprzęt jest nowy lub ewentualnie jednosezonowy. Praktycznie całę wyposażenie pochodzi od włoskiej firmy RRD. Zakres desek w wypożyczalni (stan na lato 2016) 125 do 220 litrów wyporności, żagli 1,0 do 7,5 m2. Naturalnie możecie też wypożyczyć trapezy, pianki i inną drobnicę przydatną do zabawy na wodzie. Sprzęt zarówno dla dzieci jak i dorosłych, początkujących jak i zaawansowanych. Poza tym w Tramontana możecie też skorzystać z SUP'ów oraz pomaszerować z kijami do nordic walkingu.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Co nieco o firmie Tramontana

Tramontana to typowo rodzinna firma, której trzon stanowi sympatyczne małżeństwo. Tą rodzinną atmosferę można odczuć na każdym kroku. Wychodzą z założenia, że wakacje mogą być aktywne dla każdego członka rodziny. Zespół Tramontana jest bardzo elastyczny i otwarty na propozycje. W ofercie poza kursami z nastawieniem na dzieci i wczesną młodzież oferują kursy łączące zajęcia z instruktorem z samodzielnym żeglowaniem doskonalącym. Dopełnieniem całości są zajęcia indywidualne. Dzięki odpowiednio dopasowanemu programowi szkolą nawet dzieci w wieku 5 lat .

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Wszystkie szkolenia prowadzone są z dostosowaniem form i metod do aktualnej sytuacji szkoleniowej. Wszyscy instruktorzy i trenerzy pracujący dla Tramontana to profesjonaliści posiadający aktualne uprawnienia instruktorskie, ale przede wszystkim pasjonaci dyscyplin, z których prowadzą zajęcia.
Bardzo charakterystyczna dla Tramontany jest też oferta łącząca windsurfing z innymi formami aktywności. Szkoła w Omis przewiduje szereg promocji, dzięki którym można sporo zaoszczędzić.
Dopełnieniem oferty Tramontana jest baza noclegowa w apartamentach i na campingu - wszystko "rzut kamieniem" od bazy i w naprawdę wysokim standardzie.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Więcej szczegółów na:
http://tramontana.com.pl/pl/
lub pod adresem:
info@tramontana.com.pl
Możecie też zobaczyć co słychać na bazie na fanpage'u FB
http://www.facebook.com/tramontanasport

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Maciek

top