22.03.2016
iRIG - napompuj sobie żagiel

Na pierwszy rzut oka wygląda na niezły kicz. Pompowany pędnik do pływania na windsurfingu? Przecież to musi być żart. Jednak po dokładniejszej analizie, okazuje się, że ten groteskowo wyglądający produkt, może naprawdę zrewolucjonizować całą dyscyplinę, ułatwiając naukę i zachęcając windsurferów amatorów do tego pięknego sportu.

Można nie lubić gigantów, którzy skupiają w sobie wiele marek i obejmują dużą część rynku. Jednak to głównie takie firmy mogą sobie pozwolić na eksperymenty i wpompowanie dużej ilości pieniędzy w R&D. Fanatic, North Sails, North Kiteboarding i ION to wszystko jedna wielka korporacja. Dzięki współpracy zespołu odpowiedzialnego za żagle i latawce powstał iRIG - pierwszy pompowany pędnik, który widzicie poniżej. Przy okazji wygląda na to, że reaktywowana została marka Arrows.

Wykorzystanie doświadczenia obydwu firm pozwoliło na połączenie niskiej wagi i kompaktowego rozmiaru z funkcjonalnością normalnego żagla windsurfingowego. Po złożeniu, iRIG waży 1,5 kg i składa się do odrobinę grubszej kartki A3. Dzięki temu jest idealnym dodatkiem do deski SUP, tworząc najbardziej mobilny zestaw do niedzielnego windsurfingu na świecie. Napompowanie żagla to jedynie 100 sekund, więc o trudach prawdziwego taklowania można zapomnieć.

Jednak prawdziwa rewolucja dotknie szkółki windsurfingowe i proces nauczania. iRIG jest 70% lżejszy niż normalny pędnik. Do tego pompowana konstrukcja sprawia, że żagiel unosi się na wodzie, ułatwiając start i utrzymanie prawidłowej pozycji na halsie. Zestaw będzie dostępny w trzech rozmiarach, dostosowanych do wzrostu ridera. Na targach ISPO, iRIG otrzymał nagrodę produktu roku w kategorii Action, co pokazuje, że ta koncepcja, mimo śmiesznego wyglądu ma olbrzymi potencjał.

Czy w sezonie zobaczymy dużo takich wynalazków na zatoce? Czy wkrótce powstanie wersja wave, na której będzie można poznać smak prawdziwego windsurfingu? Na razie nie wiadomo, ale czujemy, że windsurfing czeka trochę zmian - miejmy nadzieję, że na lepsze. Póki co wiemy, że iRIG'a można już zamówić w sklepie EASY/SURF


Kuba

top