22.03.2016
Wavecamp Teneryfa - relacja

Co roku wielu polskich windsurferów zadaje sobie pytanie: "Gdzie można popływać na windsurfingu zimą?". Najczęstszą odpowiedzią są kraje na półkuli południowej, gdzie w trakcie polskiej zimy jest pełnia lata - RPA, Australia i Brazylia (gdzie odbył się zresztą grudniowy Wavecamp). Okazuje się jednak, że Europa ma również sporo do zaoferowania. Wyspy Kanaryjskie, bo o nich mowa, zapewniają znakomite warunki zarówno jeżeli chodzi o wiatr, jak i o fale. Na marcowy wyjazd szkoleniowy wybraliśmy miejscowość El Medano na Teneryfie.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Warunki dopisywały nam od samego początku wyjazdu. Najpierw przez 2 dni kursanci mieli możliwość zapoznania się ze spotem na większych zestawach. Potem było już tylko lepiej: małe żagle, spore fale i kilkugodzinne katowanie na wodzie pod okiem trenerów. Jedną grupę prowadził Maciek Rutkowski - aktualny Mistrz Polski Wave i reprezentant Polski w cyklu Pucharu Świata, a drugą Tomek Wieczorek - były reprezentant Polski w Pucharze Świata Freestyle. Dla jednych celem wyjazdu było pierwsze wyjście przez przybój a dla drugich skoki, jazda na fali, a nawet front loopy. Jak radzili sobie kursanci z falami? Obejrzyjcie film z wyjazdu. Produkcja: Bartek Jankowski z BJ Pictures:Wielkie podziękowania dla portalu Sieplywa.pl, który w ramach promowania dyscypliny wave zdecydował się objąć ten wyjazd swoim patronatem. Sprawdźcie archiwum newsów na
facebooku Sieplywa, bo w trakcie szkolenia codziennie pojawiały się zdjęcia i filmy z postępów kursantów.

Kiedy będzie kolejna okazja żeby podszkolić się na falach pod okiem profesjonalnych trenerów? Jedyną szansą w najbliższych miesiącach jest Wavecamp na Gran Canarii na przełomie maja i czerwca. Zostały tylko 2 miejsca na drugi turnus. Po powrocie z Gran Canarii zapraszamy wszystkich fanów płaskiej wody na każdym poziomie zaawansowania. Gdzie? Oczywiście na Karpathos - najbardziej wietrzny spot w basenie Morza Śródziemnego! Szczegóły na stronie:

http://wavecamp.pl/najblizsze-szkolenia,lp,151.html

Jak wyglądają Wavecampy na Karpathos? Dla przypomnienia krótki filmik:Pomiędzy wyjazdami szkoleniowymi organizujemy wyjazdy indywidualne na tę magiczną grecką wyspę. Zostały ostatnie miejsca przy samej plaży w lipcu i sierpniu:

http://wavecamp.pl/karpathos,lp,196.html

Przy okazji krótka informacja dla zawodników w dyscyplinie wave: tegoroczne zawody Wavecamp Pro, czyli Mistrzostwa Polski Wave odbędą się ponownie w październiku. Szczegóły bliżej jesieni.

Do zobaczenia na wodzie,
Maciej "Kapusta" Kapuściński

sieFotografuje

Maciek

top