26.02.2016
Mamy złoto! Mistrzostwa Świata 2016 w Izraelu

Powoli dobiegają końca Mistrzostwa Świata w klasie RS:X. Przed nami jeszcze jeden dzień regat i ostatni emocjonujący Medal Race, ale już teraz wiemy, że w męskiej flocie złoto zdobędzie fenomenalny Piotr Myszka, który dzisiejszymi wyścigami powiększył swoją przewagę do ponad dwudziestu punktów i nawet podwójnie liczony jutrzejszy bieg nie może mu odebrać prowadzenia. Drugi jest na tę chwilę Nick Dempsey z Wielkiej i Brytanii, trzecie i czwarte miejsce okupują Holendrzy, Kiran Badloe i Dorian Van Rijsselberge. Tuż za nimi jest Paweł Tarnowski, który pływał dzisiaj ze zmiennym szcześciem zajmując kolejno 9,2 i 15 miejsce. Niestety do brązowego medalu brakuje mu ośmiu punktów, które bardzo trudno wyszarpać w ostatnim wyścigu. Nie życząc źle Kiranowi czy Dorianowi trzymamy kciuki za Pawła, może Holendrzy jutro zaśpią? :) O ponad dziesięć oczek w tabeli przesunał się Przemysław Miarczyński, zajmując dzisiaj osiemnaste, szesnaste oraz siódme miejsce. Radosław Furmański utrzymał się zaraz za pierwszą dwudziestką co daje mu na ten moment brązowy medal w kategorii do lat 21.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Ale to nie koniec medalowych wiadomości. W damskiej flocie na złotej "pozycji" utrzymała się Gosia Białecka, przypływając dzisiaj dwa razy piąta i raz dziesiąta. Nie były to może jej najlepsze miejsca, ale zapewniły jej aż jedenastopunktową przewagę nad drugą Holenderką Lilian de Geus. Trzecia w klasyfikacji ogólnej jest Zosia Klepacka, której brakuje zaledwie jednego punktu, żeby otrzymać srebrny krążek, ale tyle samo brakuje czwartej w tabeli Bryony Shaw, aby zająć jej miejsce. Tym samym możemy być pewni, że walka będzie zacięta. Ale Zosia nie ma w zwyczaju odpuszczać i z pewnością będzie walczyć do ostatniego metra. Do pierwszej dziesiatki wskoczyła również Kamila Smektała zaliczająć spory awans od wczoraj, a wszystko to dzięki dzisiejszemu 15, 2 i 5 miejscu. Dwudziesta ósma jest Karolina Lipińska.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Trzeba przyznać, że RS:X Team jak zwykle nie zawodzi swoich kibiców i daje powody do dumy. No i tym samym do ogromnych emocji. Ale rzadko kiedy szampana można otwierać już dzień przed końcem regata. Dla Piotra Myszki ogromne gratulacje, a na oklaskiwanie reszty trzeba będzie poczekać do jutra.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Wyniki:

http://www.rsxclass.com/worlds2016/?page_id=264 Kobiety
http://www.rsxclass.com/worlds2016/?page_id=188 Mężczyźni

Milena

top