20.07.2015
Relacja z VI Mistrzostw Polski Wakeboard i Wakeskate

W dniach 9-11.07.2015r. w ośrodku Rueda Januszkowice odbyły się VI Mistrzostwa Polski Wakeboard i Wakeskate na wyciągu. Organizatorami byli Klub Sportowy YOUCANWAKE, Polski Związek Motorowodny i Narciarstwa Wodnego oraz Rueda Januszkowice.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Do walki w 11 kategoriach stanęło 77 zawodników z 12 klubów z całej Polski, co jest rekordową ilością w dotychczasowych Mistrzostwach. 3-dniowy event przyniósł w finałowym dniu wiele zaskoczeń. W królewskiej kategorii Open Men, faworyci zawiedli. Poziom był tak wysoki, że zawodnicy musieli ryzykować najtrudnieszymi ewolucjami przez co niespodziewanie na najwyższym miejscu podium, zasłużenie stanął Kuba Konefał ze Szczecinka. Open Women wygrała faworytka Magda Kado z Margonina, zaś Wakeskate Men kolejny raz wygrał Kuba Skrzypkowski z klubu Youcanwake.

Pogoda w dwóch pierwszych dniach zawodów nie rozpieszczała. Wysoka fala utrudniała przejazd zawodnikom, jednak w dniu finałów sytuacja się ustabilizowała i wszysycy mogli cieszyć się słońcem i plaską wodą.

Na zaproszenie oranizatorów i partnerów na zawody przybył aktualny Mistrz Świata Juniorów na wakeboardzie Christopher Klein oraz Mistrz Świata w kategorii wakeskate Moritz Thiele. Wykonali oni pokazowe przejazdy jakich do tej pory zgromadzona licznie publiczność Januszkowicka jeszcze nie widziała.

Całe zawody odbyły się w duchu fair play z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. Na koniec zawodnicy zostali uhonorowani medalami i narodami rzeczowymi, zaś organizatorzy podziękowali za liczne przybycie, pomoc i okazane wsparcie przez sponsorów.