01.12.2014
Polskie osiągnięcia na zawodach w Abu Dhabi

TOMASZ JANUSZEWSKI I JACEK NOWAK 49-ER ZAJĘLI PIERWSZE MIEJSCE PODCZAS ROZGRYWANEGO W ABU DHABI FINAŁU PUCHARU ŚWIATA

W finałowych zawodach rywalizowali ze sobą przedstawiciele wszystkich klas olimpijskich, łącznie 270 zawodników z 38 krajów. Prestiż tych zawodów podkreśla fakt, że zaproszenie na nie otrzymało po dwadziestu najlepszych zawodników w poszczególnych klasach.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Załoga Januszewski Nowak prowadziła od pierwszego dnia zawodów kiedy to wygrała dwa wyścigi a w jednym przypłyneła na 13 pozycji. Bardzo ważny okazał się wygrany wyścig nr 6 drugiego dnia dzięki, któremu zawodnicy utrzymali pozycję liderów. Po trzecim dniu zmagań po zajęciu odpowiednio miejsc 4,13 i 8 nadal przewodzili stawce z niewielką przewagą nad konkurentami. Finałowy wyścig ukończyli na 5 pozycji dzięki, której zwyciężyli w całych zawodach. Rzadko pojawiają się u nas newsy z tej dyscypliny sportu ale sukces to sukces i zawsze warto o tym powiedzieć. Gratulujemy!

Po zawodach powiedzieli: "Byliśmy pewni swoich możliwości ale dotychczasowe wyniki nie dawały nam tego czego chcieliśmy, rósł w nas głód zwycięstwa. Podczas tych regat osiągneliśmy to co założyliśmy. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Czujemy się świetnie ponieważ jest to koniec sezonu. Te zawody były dla nas najważniejsze, wspaniale było być tutaj i wygrać wśród najlepszych"

W pozostałych klasach zawodników Polskiego Zwiazku Żeglarskiego wiodło się ze zmiennym szczęściem. Najwyżej sklasyfikowany był Piotr Myszka ( RS:X), który zajął 5 miejsce. Pozostali reprezentanci Energa Sailing Team Poland zmagania zakończyli odpowiednio na miejscach: Paweł Tarnowski 6 (miał dobry start ale nie udało się utrzymać pozycji na podium), Przemysław Miarczyński 10.

Wśród kobiet w klasie RS:X na szóstym miejsca sklasyfikowana została Zofia Klepacka, Kamila Smektała była 12, a Małgorzata Białecka 18.

W klasie Finn mieliśmy jednego reprezentanta, Piotr Kula ukończył zawody na 12 miejscu