10.10.2014
Nobile Saudade - czyli co ciekawego w kolekcji 2015

Lubimy kiedy produkt jest nie tylko funkcjonalny ale niesie ze sobą coś więcej, pewną ideę. Taką koncepcję wykorzystała firma Nobile Kiteboarding tworząc wraz z Gray Group nową kolekcję na rok 2015 zatytułowaną SAUDADE.

Brazylijczycy określają terminem "Saudade" wspomnienie pozytywnych emocji, doznań bądź wydarzeń, które przyniosły nam wiele dobrego, dużo szczęścia i tym samym dały radość życia.

Kolekcja na rok 2015 odnosi się do lat 60 w Brazylii, kiedy nastąpił rozkwit multikulturowego społeczeństwa, nowoczesnej architektury oraz designu. Saudade jest wspomnieniem tamtych lat, dobrobytu, pięknych, energicznych ludzi oraz piaszczystych, gorących plaż.

fot. Gosia Kołaczfot. Gosia Kołacz

Deski na 2015 rok łatwo ułożyć na półkach sklepowych, bo kolekcja Saudade składa się z kilku linii:

UNIAO - po polsku "spotkanie", czyli deski dla początkujących kitesurferów, dla których często jest to właśnie pierwsze zetknięcie z tym sportem. Mimo nowego podziału Nobile całe szczęście zadbało, żebyśmy się dalej odnajdywali w rodzajach desek i ich nazwach, więc w ramach tej linii znajdziemy dobrze nam znane: uniwersalną deskę T5 i łatwą NBL, drzwi od szafy Flying Carpet oraz Skim'a. Grafika tych desek nawiązuje właśnie do spotkań, stąd motyw splecionych dłoni i zwróconych do siebie twarzy na NBL, ręki symbolicznie sięgającej do zetknięć z wodą i wiatrem, czy dowolnie i nie do przewidzenia stykających się na T5 i Flying Carpecie kształtów, tworzących przypadkowe wzory - zupełnie jak w życiu kitesurfera.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

PRO - tej linii nie trzeba tłumaczyć - dechy dla zaawansowanych riderów: 50/fifty najlepsza pod buty, NHP (także w wersji Carbon) dla freestylowców, 2HD dla tych co lubią cruzować po akwenach, lightwind'owy XTR i oczywiście wave'ówka Infinity. W grafice znów znajdziemy kilka smaczków, tym razem przedstawiających symbole silnych i istotnych elementów Brazylii. Np. znak równania na 50/fifty jest symbolem stołecznego miasta Brasilia, czyli budynku parlamentu (warto sprawdzić w Internecie bo w rzeczywistości tak wygląda!). Z kolei liczby na NHP nie są żadną datą, ale ilością kilometrów linii brzegowej Brazylii, jej pięknych plaż i niezliczonych oceanicznych spotów. Na tych deskach dopatrzymy się jakże istotnych motywów zaćmienia słońca na NHP Carbon czy imitację fali i jednocześnie nawiązanie do wzorzystych chodników Rio de Janeiro na 2HD.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

SEPARA - "oddzielenie" czyli nazwa na linię Nobilowych Splitów. W tej kolekcji do walizki możemy wrzucać połówki sporej ilości desek: NHP, Flying Carpet, wave'ówki Infinity oraz każdej z nich w wersji Carbon!

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

BELEZA - "piękość" czyli to, na co wszystkie dziewczyny czekały - damska linia, w kobiecych kolorach! Deska T5 z grafiką tak jakby w serce bądź rożek z lodami oraz motywem ust na odwrocie a damski NHP z ciekawie przedstawioną talią dziewczyny w różowych majteczkach.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Nobile Saudade to nie tylko fajna grafika ale też ulepszenia w jakości i funkcjonalności. Tak o desce 50/fifty mówi Olek Lewandowski: "Super deska pod pływanie na kite'cie w butach. W tym roku została lekko poszerzona i usztywniona w środku carbonem przez co przy lądowaniach z dużą mocą lepiej trzyma kształt rockera i chroni kolana". No i na odchodnym Olek dodaje, że triczki siadają na niej jak złoto! W tym modelu pojawiła się też ciekawa propozycja dla juniorów czyli rozmiary 126cm i 130cm.

Z kolei model T5 jest także w wersji damskiej, tak jak to było kilka lat temu. Dziewczęcy NHP jak zawsze sprawuje się znakomicie, więc jeśli jesteś riderką, która czuje chrapkę na freestyle to od razu wskakuj na Beleza NHP!

fot. Gosia Kołaczfot. Gosia Kołacz

Dla niektórych riderów dobrą wiadomością będzie opcja na finy G10, które oczywiście pozostaną montowane w systemie "bezśrubokrętowym" KISS ale nieco zmienionym, bo uchwyt śruby jest większy a adapter mniejszy i bardziej opływowy. Widać też, że Nobile mocno celuje w klienta podróżującego, stąd poszerzona linia splitów oraz wiele modeli w carbonie, co znacznie obniża ich wagę.

W premierze czekają na nas jeszcze zmiany w latawcach. W listopadzie na scenę wkroczy MR. BIG czyli lightwind'owy kite 17m (wielkość idealna na Zatokę Pucką), nowy latawiec T5 o licznych ulepszeniach i wzmocnieniach oraz treningowy foil kite 2m. A na wiosnę będziemy mogli wypróbować nowy latawiec 50/Fifty z najnowszym systemem zaworów, poprawionym kształtem i aerodynamiką.

Będzie ciekawie, więc stay tunned!
Pozdrawiam
Gosia Kołacz

Kuba

top