06.10.2014
Zakończenie sezonu kadry RS:X z wygranymi Tarnowskiego

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Sezon dla kadry RS:X zakończony został zawodami w Gdańsku. Największym wygranym został Paweł Tarnowski, którego poprosiliśmy o komentarz.

"Bardzo się cieszę. To duży sukces, który w stu procentach poprawił mi humor na koniec sezonu. Udało mi się wygrać z Przemkiem Miarczyńskim, świeżo upieczonym Wicemistrzem Świata z hiszpańskiego Santander. Ja z Mistrzostw Świata wróciłem z lekkim niedosytem. Teraz sezon zakończyłem z pełnym smakiem

Udało mi się również zdobyć złoto w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. To bardzo miłe uczucie, wracać do domu z dwoma złotymi medalami na szyi, tym bardziej że jako młodzieżowiec wygrałem kategorię seniorów!
W tym roku całe podium Mistrzostw Polski (w młodzieżowcach złoto i srebro) należy do Sopockiego Klubu Żeglarskiego i do wychowanków trenera Macieja Dziemiańczuka. To chyba mówi samo za siebie!

Zawody odbyły się w Górkach Zachodnich (Gdańsk) w dniach 25-28 września. Odbyło się dziesięć wyścigów w zmiennym wietrze. Dominował raczej silny wiatr i właśnie takie warunki preferuję. Od samego początku prowadziłem zaciętą walkę z Pontem. Walczyliśmy wyścig za wyścig. Pont wygrał cztery wyścigi, ja trzy - jednak wygrany przeze mnie niedzielny wyścig medalowy dał mi awans na pierwsze miejsce

Mistrzostwa Polski były oficjalnie naszą ostatnią imprezą w tym sezonie, ale niewykluczone że za miesiąc weźmiemy udział w Finale Pucharu Świata ISAF w Abu Dhabi (Zjednoczone Emiraty Arabskie) a potem w testowych regatach w Rio de Janeiro. W każdym razie czas szykować formę już na sezon 2015, który będzie ważnym rokiem w mojej karierze. Powalczę ze starszymi kumplami o kwalifikacje krajowe do Letnich Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2016 roku w Rio de Janeiro. Nie będzie łatwo. Raczej bardzo ciężko ale jestem dobrej myśli "