26.09.2014
Polish Surfing Challenge 2014 okiem Darka Orlicza

We wtorek, bezpośrednio po Władek Wave Jam 2014 rozpoczęły się Mistrzostwa Polski Surfingu 2014, w których wystąpiło 21 zawodników, w tym jeden czarny koń z Australii. Dosyć szybko rozlosowane zostało 5 heatów, tak aby zdążyć z całymi zawodami jednego dnia.

Heat 1:
1. Janek Korycki
2. Michał Aftowicz
3. Hubert Fraczyk
4. Marcin Orłowski
Heat 2:
1. Sean Crowder
2. Marcin Kolanko
3. Mateusz Kwaśniewski
4. Stefan Wesołowski
Heat 3:
1. Kamil Piotrowski
2. Jakub Kuzia
3. Kornel Ochrymowicz
4. Michał Pisarski
5. Bartek Kulczyński

Heat 4:
1. Maciek Kowalczyk
2. Arek Jerzełkowski
3. Michał Rębiewski
4. Michał Holewiusz
Heat 5:
1. Jurek Kijkowski
2. Michał Pietrasik
3. Łukasz Murawski
4. Maciek Niebudek


Tak jak należało się spodziewać, do półfinałów awansowali stali bywalcy tych zawodów. Jurek Kijkowski, Janek Korycki czy Maciek Kowalczyk to są już wyrobione nazwiska w polskim surfingu i należało się spodziewać ich obecności w kolejnej części zawodów. Dołączył do nich nieznany dotychczas obywatel Australii - Sean Crowder, który bezpardonowo łapał falę za falą, pokazując, że 20 lat doświadczenia ma ogromne znaczenie. Pozostali zawodnicy również pokazali parę dobrych przejazdów, ale powoli zaczynało być jasne kto ma największe szanse na tytuł Mistrza Polski. Heaty półfinałowe wyglądały następująco:

Półfinał Heat 1:
1. Janek Korycki
2. Sean Crowder
3. Michał Pietrasik
4. Bartek Kulczyński
Półfinał Heat 2:
1. Jurek Kijkowski
2. Maciek Kowalczyk
3. Michał Pisarski
4. Marcin Orłowski


Podczas półfinałów warunki stały się naprawdę trudne, w związku z silnym wiatrem, był bardzo silny prąd wciągający zawodników do portu. Fale były bardzo nierówne i w skrócie warunki na pipeline'ie można było opisać jako niezły kocioł. Mimo wszystko najlepszym udało się złapać parę fal i przejść do ścisłego finału, w którym wystąpiło 4 zawodników. Cały czas swoją wyższość pokazywał Sean Crowder, który podobnie do Tadeusza Sączka w zeszłym roku, zgarnął tytuł Mistrza Polski. Ogólnie zawody rozegrane zostały przy ciężkich warunkach i można by się zastanawiać, czy nie lepiej byłoby zaczekać do następnego dnia, kiedy to na Bałtyku pojawił się epicki warun, przy którym rozegrano pierwsze Mistrzostwa Polski SUP. Jednak Bałtyk po raz kolejny udowodnił, że nie da się go tak łatwo rozczytać i przewidzieć co przyniesie kolejny dzień. Taki już urok naszego akwenu i należy się cieszyć z tego co mamy. Korzystajmy z tego jak najwięcej, tak aby na kolejnych Mistrzostwach Polski było nas jeszcze więcej.

Wyniki Polish Surfing Challenge 2014
1. Sean Crowder
2. Jurek Kijkowski
3. Janek Korycki
4. Marcin Orłowski

Sean Crowder - MP surfingu 2014 w akcji. foto - Dariusz OrliczSean Crowder - MP surfingu 2014 w akcji. foto - Dariusz Orlicz

sieFotografuje

Kuba

top