19.05.2014
2 x Vicemistrzostwo Świata dla Polaków

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Zakończyły się Mistrzostwa Świata Młodzików (do 21 lat) oraz Mastersów (powyżej 35 lat) w Formule Kite rozgrywane na Sardynii.

Składamy gorące gratulacje dla Maksa Żakowskiego i Tomka Janiaka za nieprawdopodobnie synchroniczną jazdę podczas tych zawodów. Zaczęli, trwali i skończyli dosłownie identycznie czyli z tytułami Vicemistrzów Świata w swoich kategoriach. Rozmawialiśmy telefonicznie z chłopakami zaraz przed ceremonią. Obaj szczęśliwi, ale zabrakło niewiele do tytułu mistrzowskiego. Maks miał dzisiaj słaby dzień i zaliczył nawet glebę. Tomek natomiast popłynął bardzo dobrze 3 wygrane z 4 wyścigów ale to było jednak ciut za mało.

Tomek Janiak (z lewej) i Max Żakowski zadowoleni ze swoich sukcesówTomek Janiak (z lewej) i Max Żakowski zadowoleni ze swoich sukcesów

Tomek Janiak napisał: "Zawody zakończyłem z tytułem Vicemistrza Świata Masters. Pozostał pewien niedosyt, a nawet niesmak z powodu postawy niektórych zawodników podczas protestów (ale to osobna historia). Mimo wszystko jestem zadowolony ze swoich wyników. Szczególnie dziś w wyścigach medalowych popłynąłem bardzo dobrze wygrywając 3 wyścigi i raz byłem 2-gi. Niestety nie pozwoliło mi to na wygranie tytułu. Zabrakło 3 punktów. Dziękuję za doping i trzymanie kciuków. Myślę, że pokazaliśmy się jako Polacy z dobrej strony.

Pozostali zawodnicy z Polski, czyli Piotr Lenckowski (lat 17) - ukończył zawody na 12 miejscu, a Andrzej Ożóg był 22 wśród mastersów. Gratulujemy!

Eska

Źródło:

www.pskite.pl
top