21.11.2013
Mistrzostwa Świata w Kiteracingu - wystartowało

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Mistrzostwa Świata w Kiteracingu w Bao King Bay w Hainan - Chiny rozpoczęły się na dobre. Mężczyźni ścigają się w dwóch grupach eliminacyjnych, które po 2dniach pozwolą podzielić stawkę na grupę złotą i srebrną. Pierwszego dnia rozegrano po 4 wyścigi dla panów i 3 dla dziewczyn. W klasyfikacji generalnej najwyżej z naszych jest Tomek Janiak, który zajmuje 6 miejsce (2, 2, 3, 3). Na ósmej pozycji plasuje się Błaszko Ożóg, który na mecie meldował się 2, 4, 3, 3. Póki co na odległej 33 pozycji znajduje się Mistrz Polski 2013 - Maks Żakowski.

Tomek Janiak, słusznie w dobrym humorzeTomek Janiak, słusznie w dobrym humorze

Maks żeglował bardzo dobrze w 3 pierwszych wyścigach w których zajmował kolejno 3, 3, 5 miejsce. Ostatniego wyścigu nie ukończył co zepchnęło go w dół tabeli. Faworyci regat nie zawodzą i tak z czterema strzałami na pierwszym miejscu plasuje się ubiegłoroczny Mistrz Świata Johny Heineken, ex quo z Florianem Gruberem, który również wygrał wszystkie wyścigi w swojej grupie. Niespodziankę sprawili dwaj zawodnicy z Brazylii - John Mora (3) i Wilson Veloso(4), którzy debiutują na regatach tej rangi.

Czy jest ktoś wstanie popsuć trochę krwi Heinekenowi ?Czy jest ktoś wstanie popsuć krew Heinekenowi ?

Wśród Pań prowadzi siostra Johnego - Erica Heineken z 3 wygranymi wyścigami. Drugie miejsce zajmuje bardzo doświadczona, mistrzni Europy z tego roku Steph Bridge. Trzecią pozycje póki co zajmuje młodziutka reprezentantka Rosji Elena Kalinina, która przegrała tytuł najlepszej w Europie z powodu niewymiarowej deski. Z naszych dziewczyn najlepiej spisuje się pretendentka do pudła Aga Grzymska, która po trzech gonkach złapała 10pktową stratę, do boju! Szesnasta jest Agnieszka 'Goofy' Bilska, która wspierana przez "hojnego tatę" startuje dopiero drugi w regatach najwyższej rangi.


Warunki pogodowe dopisują, więc możemy spodziewać się wielu emocjonujących wyścigów. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy będą sukcesywnie wspinać się na szczyt tabeli.

Mężczyźni po 4 wyścigach

Kobiety po 3 wyścigach

Fred

top