28.10.2013
Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie RS:X zakończone!

W sobotę, 26 października we włoskiej miejscowości Civitavecchia, dobiegły końca regaty o tytuły Mistrzów Świata Juniorów w olimpijskiej klasie RS:X. Organizatorom, zarówno we flocie męskiej jak i w żeńskiej stawce, udało przeprowadzić się 10 wyścigów: 6 w rundzie eliminacyjnej, 3 w finałowej i 1 wyścig medalowy liczony podwójnie.

Zmęczony, ale szczęśliwy Mattia Camboni - Mistrz Świata JuniorówZmęczony, ale szczęśliwy Mattia Camboni - Mistrz Świata Juniorów

Niestety, Polacy nie zakwalifikowali się do TOP 10. Pierwsza wśród Polek była Karolina Lipińska (SKŻ Hestia Sopot), uzyskując 19 lokatę. Natomiast najlepszy z rodaków okazał się Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń), zajmując ostatecznie 13 pozycję.

Radosław FurmańskiRadosław Furmański

Tytuł Mistrzyni Świata powędrował do Włoszki - Marty Maggetti, która skorzystała na falstarcie jej głównej rywalki - Izraelki Hadar Heller. Ta ostatecznie musiała zadowolić się srebrnym krążkiem. Na ostatnim miejscu podium stanęła Francuzka - Mealle Guilbaud. W stawce mężczyzn, regaty wygrał Włoch - Mattia Camboni, z przewagą ponad 15 punktów nad drugim zawodnikiem, Izraelczykiem Mayan'em Rafic'iem. Brąz powędrował to tegorocznego Mistrza Europy Juniorów z Brestu - Argentyńczyka Bautisty Saubidet Birkner'a.

Dziewczęta:
1. Marta Maggetti (ITA)
2. Hadar Heller (ISR)
3. Mealle Guilbaud (FRA)
...
19. Karolina Lipińska
25. Klaudia Mańkucka
27. Zuzanna Czuryło
28. Patrycja Lis
30. Aleksandra Szczęch
Chłopcy:
1. Mattia Camboni (ITA)
2. Mayan Rafic (ISR)
3. Bautista Saubidet Birkner (ARG)
...
13. Radosław Furmański
30. Adam Sosnowski
34. Maciej Kluszczyński
47. Marcel Jagniewski
64. Wiktor Samoraj


Wyścig floty męskiejWyścig floty męskiej

"Wyścigi zdecydowanie odbyły sie w trudnych warunkach. Polska ekipa nie wypadła najlepiej, ale trzeba szybko się pozbierać po porażce i przepracować czas, który pozostał nam do kolejnych mistrzostw." - tak podsumowuje zakończone regaty Patrycja Lis, zawodniczka Bazy Mrągowo.

Pełne wyniki i galeria zdjęć na stronie regat: http://www.rsxclass.com/2013youthworlds/, bądź też na fan page'u na facebooku: https://www.facebook.com/rsxyouthworlds

Aleksandra

top