19.08.2013
Mistrzostwa Europy w FW oraz IFCA Slalom Grand Prix

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Po tygodniu zmagań w różnych warunkach wiatrowych Mistrzostwa Europy w Formule Windsurfing oraz IFCA Slalom Grand Prix na Łotwie zostały oficjalnie zakończone. Polacy jak zwykle spisali się na medal! Maciek Rutkowski wygrał dyscyplinę slalom wyprzedzając takie sławy jak Steve Allen czy Arnon Dagan.

W Mistrzostwa Europy w Formule Windsurfing zwyciężył "nasz polski Australijczyk" Steve Allen! Na drugim miejscu uplasował się tegoroczny Mistrz Świata - Casper Bouman, a na trzecim Arnon Dagan.

Reszta polskich reprezentantów w obu dyscyplinach zajęła czołowe pozycje. W formule windsurfing Michał Polanowski skończył na 4 pozycji, Maciek Rutkowski na 7, Wojtek Mroczyński na 9, Filip Korczycki na 13, Przemek Siemiński na 18 oraz Krzysiek Loichocik na 43.

Oprócz tego Wojtek Mroczyński zajął rewelacyjne drugie miejsce w kategorii "Light Weight" w Formule Windsurfing!

W konkurencji slalom oprócz Maćka Rutkowskiego, który zwyciężył zawody Polskę reprezentował także Michał Polanowski, który zajął 4 miejsce.

Pełne wyniki możecie zobaczyć tutaj: Formula Windsurfing, Slalom.