24.04.2013
Karolina zajęła 2 miejsce na zawodach PKRA we Francji

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu
W znanej z turbo warunków wiatrowych francuskiej miejscowości Leucate, zakończyły się zawody PKRA. Polskę reprezentowała, Karolina Winkowska (Ford, Burn, Slingshot,Roxy) która uplasowała się ostatecznie na drugim miejscu, przegrywając pojedynek zarówno single jaki double elimination ze swoją hiszpańską rywalką Giselą Pulido. Trzecie miejsce wywalczyła Bruna Kajia z Brazylii.

Wśród panów zwyciężył Alex Pastor, pokonując Marca Jacobsa i Aarona Hadlowa oraz zeszłorocznego Mistrza Świata Youriego Zoona, który ostatecznie uplasował się dopiero aż na czwartej pozycji.

W pojedynczej eliminacji nieźle zamieszał Aaron Hadlow, który wrócił do rywalizacji na PKRA w tym roku, pokonując w pojedynczej eliminacji Youriego Zoona (aktualnego Mistrza Świata). Jak widać Youriemu nie wyszedł taki zimny prysznic to na dobre, bo ostatecznie jest po za podium na czwartym miejscu.

Spekulanci twierdzą, że gdyby był na latawcach Slingshota, a nie na Beście na pewno dałby radę :) :) :)

Warunki we Francji były bardzo trudne. Silny i szkwalisty wiatr, dochodzący nawet do 7-8 stopni w skali Beauforta utrudniał zawodnikom wykonywanie trików.Finałowy heat Karoliny i Giseli z podwójnej eliminacji:Finałowy heat Alexa i Marca z podwójnej eliminacji:Eska

top