25.09.2012
Żnin Cup oraz końcowe wyniki Pucharu Polski FW

Zawody w Żninie rozegrały się w miniony weekend tj. 21-23 września. Zgłosiło się 19 zawodników, którzy chcieli zakończyć sezon formuły windsurfing na śródlądowym akwenie. Pierwszego dnia próbowano puścić 4 wyścigi, jednak z powodu słabego, niestabilnego wiatru, rozegrano tylko jeden. Wygrał go Pawel Dittrich. Pod koniec dnia odbyło się uroczyste otwarcie, na które przyjechał również Przemysław Miarczyński; wieczór zakończył się koncertem rokowym oraz grillem.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Drugiego dnia zawodnicy i organizatorzy cały dzień czekali na wiatr, który niestety przyszedł dopiero wieczorem, uniemożliwiając tym samym rozegranie wyścigów.

Ostatniego dnia regaty ruszyły od samego rana. Na miejsce przybyły również lokalne media oraz TVN 24, które na żywo relacjonowały zmagania zawodników na wodzie. Doskonałe warunki pogodowe - słońce oraz silny, równy wiatr o sile 20 węzłów, pozwoliły na rozegranie 5 serii slalomu oraz 1 wyścigu formuly windsurfing.

W slalomie przez metę jako pierwsi przepływali kolejno Wojtek Mroczyński, w drugim biegu Michał Polanowski, a w ostatnich trzech Wojtek Brzozowski. Wyścig w formule wygrał Przemek Siemiński.