03.08.2012
VI edycja Polish Surfing Challenge

Nowa, bogatsza i dostępna dla wszystkich formuła, ale jak zawsze ta sama wyjątkowa atmosfera, emocje, adrenalina, współzawodnictwo, a przede wszystkim surferski life style - tak pokrótce można opisać zbliżające się wielkimi krokami zawody Polish Surfing Challenge.

W porównaniu z latami ubiegłymi organizatorzy zawodów Polskie Stowarzyszenie Surfingu oraz Fundacja Surfrider zadbali, by obecna edycja była dostępna dla wszystkich, dlatego impreza została podzielona na dwie części: Stand Up Paddle oraz zawody surf na prognozę.Głównym sponsorem tegorocznych zawodów, jest kultowa marka Quiksilver, która będzie obecna w trakcie wszystkich aktywacji sierpniowego eventu.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

11 sierpnia zapraszamy na 1 z 2 odsłon PSC, gdzie głównym punktem wydarzenia będą zawody SUP. SUP - czyli Stand Up Paddle jest niczym innym jak surfowaniem, wspomagając się wiosłem. W zawodach będzie mógł wziąć udział każdy kto ukończył 18 rok życia. Młodsi adepci surfingu będą mogli pod okiem instruktora pobrać bezpłatną lekcję pływania na SUPie.

Tego dnia Fundacja Surfrider wsparta marką Barefoot przeprowadzi również akcję Beach Rescue Project. Nam surferom szczególnie bardzo zależy na zachowaniu równowagi w przyrodzie, gdyż to dzięki niej możemy uprawiać tę dyscyplinę. Nie zamierzamy jednak nikogo straszyć, ani pouczać. Poprzez sztukę chcemy dotrzeć do wrażliwości ludzi, pokazać, że do bycia eko wystarczą naturalne zachowania, takie jak wyrzucenie butelki, czy papierka do śmietnika, a nie pozostawienie go na plaży. Jeśli pozwoli nam na to pogoda całość wydarzenia zakończy Redbull Night Session - pokaz surfingu w świetle księżyca!
Sponsor główny: Quiksilver
Sponsorzy:Red Bull, Surfround, Go Pro, Barefoot, Biotherm
Partner Strategiczny: Surfrider Foundation Polska

Organizatorzy: Polskie Stowarzyszenie Surfingu i Front Brand Integrated

TIMETABLE
12:00 Start wydarzenia: zapisy (dla spóźnialskich), pokaz oraz trening pływania na SUPie.
15:00 start zawodów. 
18:00 wyniki zawodów, rozdanie nagród 
21:00 Redbull Night Session

Aloha i do zobaczenia na Hellu!

Eska

top