09.05.2012
KTE - Austria, Michalina Laskowska na 2 miejscu

Michalina - 3 z lewej Michalina - 3 z lewej

U nas była majówka, a Austrii w Podersdorfie pierwsze zawody KTE sponsorowane przez MINI, a więc dokładnie MINI Kitesurf Tour Europe. Z polski oczywiście wybrało się kilka osób, w śród nich były dziewczyny: Michalina Laskowska, Helena Brochocka oraz chłopaki w składzie Marek Rowiński, Tomek Janiak, Andrzej Ożóg i Denis Żurik.

Najlepszy występ podczas tej imprezy zaliczyła Michalina Laskowska startująca we freestylu wygrywając pojedynczą eliminację i ostatecznie plasują się na 2 miejscu w finałowej rundzie. Tomek Janiak wywalczył sobie 5 miejsce w Race.Na okoliczność sukcesu Michaliny zadaliśmy jej kilka pytań:

Czy wyjazd na KTE był poprzedzony jakimś treningiem zimą?
Tak, udało mi się spędzić zimę na Filipinach i Thailandii, gdzie też wzięłam udział w KTA. Niestety warunki nie były zbyt dobre, w Thailandii mało wiało a Boracay jest zatłoczony i też różnie bywa z wiatrem, ale przynajmniej nie siedziałam w zimnej Polsce :p Wróciłam do Polski na tydzień, wymieniłam sprzęt i od razu poleciałam do Egiptu do Soma Bay, gdzie pracowałam i oczywiście pływałam :DJakie były warunki podczas zawodów?
Warunki były strasznie zmienne. Pierwszego dnia piękna pogoda i wiatr side onshore, drugiego padało cały dzień, wiatr był dosyć silny i spory chop był na wodzie. Natomiast na podwójną mieliśmy offshore wind, warunki były już o wiele trudniejsze, trzeba było wybrać właściwego kite' a, a szybka zmiana przed heatem była prawie niemożliwa. NA same finały wiatr obrócił o 90 stopni i nabrał siły do 30 węzłów. Można powiedzieć że końcówka była dosyć hardcore'owa ale miało to swój urok. :)

Czy spodziewałaś się że pójdzie Ci tak dobrze ? Jaki troki robiłaś w heacie?
Heh, nie spodziewałam się :p Udało mi się wylądować blind judge'a, back to blind, railly to wrap i parę innej podstawowych tricków.Co dalej? Zawody Forda, PKRA?
Myślę, że pojadę na całą turę KTE, podobają mi się te event'y, organizacja jest bardzo dobra i jest zawsze co robić. Ale na PKRA się nie wybieram. :p

Czy masz jakiś nowych sponsorów?
Tak, jestem od niedawna z dosyć świeżą na rynku firmą z Czech - Future Kiting. Produkują deski, które są naprawdę warte zainteresowania, osobiście bardzo dobrze mi się na tych dechach pływa! :DEska

top