21.10.2011
Surferka czyli historia Bethany Hamilton. Od 31 października w k

31 października 2011 ukaże się książka Surferka (ang. Soul Surfer), będąca biografią Bethany Hamilton.

"Nie zapowiadało się na katastrofę. Czy mogłam się jej spodziewać? Otaczała mnie krystalicznie czysta woda. Nagle poczułam ucisk na ręce, jakby ktoś mnie za nią chwycił i mocno pociągnął. Był to pięciometrowy żarłacz tygrysi, który odgryzł mi rękę i górną część mojej deski. Patrzyłam, wciąż w szoku, jak woda wokół mnie robi się czerwona".

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Tak zaczyna swoją książkę Bethany Hamilton, dziś dwudziestolatka, gwiazda sportu - jedna z 25 najlepszych surferek na świecie, ikona stylu i twarz kultowych surferskich marek, laureatka prestiżowych nagród, założycielka fundacji Friends of Bethany Hamilton Foundation, autorka książek, bohaterka hollywoodzkiej produkcji Soul Surfer (2011), z Helen Hunt, Dennisem Quaidem i AnnaSophią Robb.

Wszystko zaczęło się od tragedii. Trzynastoletnia dziewczyna, fantastycznie zapowiadająca się surferka, zostaje zaatakowana przez rekina. Choć dramatyczna walka o życie kończy się wygraną, Bethany traci całą lewą rękę. Ale - paradoksalnie - to zaledwie wstęp do tej niezwykłej opowieści. W swojej książce (i swoim życiem) Hamilton udowadnia bowiem, że dzięki determinacji, sile ducha oraz wierze w Boga można pokonać największe trudności i spełnić swoje marzenia. Wciągająca i inspirująca lektura.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Książka do nabycia u wydawcy, także w przedsprzedaży www.sklep.ndp.org.pl, tel. 022 826 51 86, wydawnictwo@ndp.org.pl oraz w dobrych księgarniach.

Bogo

top