22.08.2011
Mistrzostwa Europy w FW - 3 medale dla Polaków!

Po długich pięciu dniach wyścigów udało się rozegrać Mistrzostwa Europy w klasie Formuła Windsurfing. Mistrzem Europy został Przemek Miarczyński, który na co dzień ściga się w olimpijskiej klasie RSX. Drugim vice mistrzem jest Michał Polanowski, a w kategorii kobiet Agnieszka Pietrasik zdobyła srebrny medal! Polacy od samego początku zajmowali najwyższe miejsca, na początku Wojtek Brzozowski prowadził w rankingu a potem do samego końca na czele stawki stał Pont.

Arnon Dagan, Przemek Miarczyński i Michał PolanowskiArnon Dagan, Przemek Miarczyński i Michał Polanowski

Na 10 miejscu zawody skończył Wojtek Brzozowski, za którym na 11 znajduje się Filip Korczycki i na 12 Hubert Mokrzycki. Oprócz dwóch głównych kategorii klasyfikowano zawodników w wadze lekkiej, w której drugie miejsce wywalczył Wojtek Mroczyński.

Agnieszka Pietrasik srebrną medalistką Mistrzostw EuropyAgnieszka Pietrasik srebrną medalistką Mistrzostw Europy

Ostatniego dnia wyścigów Milena Rudzińska przegrała brązowy medal Mistrzostw Europy o 1 punkt z Estonką - Anniką Valkna! Mistrzynią Europy została Ukrainka Olga Maslivets, która na co dzień podobnie jak Pont ściga się na RSX.

Ciężkie warunki ostatniego dniaCiężkie warunki ostatniego dnia

Mężczyźni ścigali się w aż 10 wyścigach w bardzo zróżnicowanych warunkach. Pierwsze dni to słaby i średni wiatr z małą falą, przedostatni dzień przywitał wszystkich słabym wiatrem od brzegu z płaską wodą i wieloma zmianami. Natomiast ostatniego dnia udało się przeprowadzić tylko jeden bieg dla złotej floty przy wietrze do 20 węzłów z falą o wysokości do 3 metrów! Niestety nie rozegrano więcej wyścigów gdyż fale zrywały kotwicę motorówek oraz bojek.