15.08.2011
PWA Alacati - Bjorn i Sarah mistrzami świata!

Kolejny przystanek zawodów PWA w slalomie zakończony. Tym razem regaty odbyły się w Tureckiej stolicy windsurfingu - Alacati. Bjorn Dunkerbeck oraz Sarah-Quita Offriga zapewnili sobie tytuły mistrzów świata w slalomie na rok 2011 (do końca tour'u PWA pozostał jeszcze event na niemieckiej wyspie - Sylt).

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Nasz reprezentant oraz nadzieja Polski w PWA - Maciek Rutkowski przedostał się aż do finału B gdzie zajął 5 miejsce! Dla Maćka warunki były sprzyjające, średni wiatr oraz płaska woda. Niestety nie wszystkim zawodnikom sprzyjała sytuacja na wodzie. Antoine Albeau cudem "wyskrobał" się na trzecie miejsce (na początku imprezy nie był nawet w pierwszej 10).

Bardzo stabilnym slalomowcem tego sezonu jest Ben van der Steen, który we wszystkich imprezach PWA jest w top 5. Ciekawe jest to, że w tym sezonie zmienił żagle z Neil Pryde na Loft i dopiero teraz zaczął "jechać". Objawieniem słabo-wiatrowych warunków był Finian Maynard, który waży ponad 100kg i pływał większość wyścigów na żaglu 10.0. Do ostatniego dnia to on właśnie był największym przeciwnikiem Bjorna lecz przez dwa falstarty spadł na 4 pozycję. Wartym wspomnienia jest również Josh Angulo, który wygrał 11 eliminację (na co dzień trenuje wave na Cabo Verde).

W kobietach podczas zawodów w Alacati dominowała nie młoda już, Karin Jaggi. Jednak to młoda Sarah-Quita Offriga z Aruby zdobyła tytuł mistrzyni świata w slalomie (mimo tego, że w Turcji była 2). Jest to z pewnością najlepszy sezon w jej karierze jeśli chodzi o wyniki w zawodach.

Valerie Arrighetti powróciła do ścigania się po operacji barku, którą miała wcześniej w tym roku. Z wyścigu na wyścig pływała coraz lepiej i wygrała zaciętą walkę z Turczynką - Lena Erdil o 3 miejsce.