24.11.2010
Sylvain Moussilmani i Alice Arutkin Mistrzami Świata Slalomu IFC

Sylvain Moussilmani i Alice Arutkin zostali Mistrzami Świata Slalomu. Od zawsze oficjalny tytuł Mistrza Świata dzierży organizacja IFCA, która przez ostatni czas straciła bardzo na prestiżu, który zawłaszczyło sobie PWA. Jednak do brazylijskiego Flecheiras przyjechała dziewiątka mocnych nazwisk z touru PWA. Co ciekawe wystartowali również trzej brazylijscy zawodnicy znani głownie z freestyle'u - Joao Henrique, Levi Lenz i Ian Mauro Lemos.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Początkowo wydawało się, że zwycięzca 3 poprzednich imprez rozegranych niedawno w Brazylii (Młodziezowe Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Brazylii oraz Grand Prix Formuly Windsurfing) Gabriel Browne idzie po kolejne zwycięstwo. Młodszy brat Brawzinho wygrał pierwszy finał, a w drugim skończył drugi, ale... to było na tyle jeśli chodzi o jego podiumowe aspiracje.

IFCA Slalom World Championship Wind Brasil - Day 1 from Morlima on Vimeo.

Dalej, o zwycięstwo tak naprawdę rywalizowało 2 francuzów - Julien Quentel i Sylvain Moussilmani. Ten pierwszy początkowo prowadził, lecz ten drugi wygrał 4 z 10 finałów oraz zanotował trzy 2. miejsca.

IFCA Slalom World Championship Wind Brasil - Day 3 from Morlima on Vimeo.

Ciekawa walka rozegrała się również za ich plecami. Polski Australijczyk Steve Allen w swoim stylu, ostatnim wyścigiem zapewnił sobie podium zaraz przed Antoine'em. Nie nie Albeau, tym trochę słabszym - Antoinem Questelem.

Alice ArutkinAlice Arutkin

Wśród kobiet zawody absolutnie zdominowała 18-letnia Alice Arutkin. Wygrała każdy jeden heat w którym startowała! Alice to jedna z przyszłościowych gwiazd PWA kobiet. Startuje w slalomie oraz wavie choć to w tej pierwszej dyscyplinie odnosi większe sukcesy. Jest sklasyfikowana jako 4ta w PWA.

IFCA Slalom World Championship Wind Brasil Day 5 FINAL from Morlima on Vimeo.

Jest to pierwszy tytuł Sylvaina. Jednego z 3 braci "Mouss" i jednego z dwóch bliźniaków. Drugi został we Francji i wygrał w tym samym czasie Mistrzostwa Francji w Speedzie, a w klasyfikacji międzynarodowej przegrał tylko z Bjornem Dunkerbeckiem. Sylvain jest sklasyfikowany na wysokim 7. miejscu w rankingu PWA 2010. W wewnętrznej rywalizacji przegrywa z bratem Cyril'em (3. miejsce) oraz bratem bliźniakiem, test partnerem i również teamriderem Simmera i Starboarda Benoit'em (13. miejsce). Całkiem skuteczna rodzinka.