28.10.2010
O'Neill Cold Water Classic w Kalifornii zakończone

Udało się - 50 000 USD dla Shauna CansdellaUdało się - 50 000 USD dla Shauna Cansdella
To Australijczyk Matt Wilkinson okazał się najlepszy 23 października na Steamer Lane i pokonując Tonino Bensona sięgnął po najwyższe trofeum kalifornijskiej edycji O'Neill Cold Water Classic. W tle toczyła się zażarta walka o tytuł lidera całej serii 2010, który po kilku nieoczekiwanych zwrotach akcji przypadł Shaunowi Cansdellowi, który ostatecznie podniósł nad głowę czek na 50,000 USD.

W zaciętym finale na Steamer Lane starli się Tonino i Matt. Lokalni fani surfingu, których nawet deszcz nie powstrzymał przed tłumnym wspieraniem swego ulubieńca Nata Younga, nie darzą jednak zbyt dużą sympatia zwycięzcy Matta Wilkinsona, gdyż wyeliminował faworyzowanego tu Kalifornijczyka w półfinałach.

Nat Young ma juz na koncie trzy z rzędu tytuły zwycięzcy O'Neill Cold Water Classic w Kaliforni, jeden zwycięzcy całej serii i dwukrotne zwycięstwo jako junior. Jednak w tym roku mu się nie poszczęściło.

Poranek finałowego dnia był niezwykle emocjonujący także dla Shauna Cansdella, który przyszedł na spot oglądać heat Diona Atkinsona, który mógł stanąć Shaunowi na drodze do tytułu zwyciężcy całej serii O'Neill Cold Water Classic, a co za tym idzie - do czeku na 50 000 USD. Nie będę kłamał, na prawdę nie chciałem, aby mu dobrze poszło. - Shaun był szczery do bólu. - Bardzo mi zależało na tych 50 000 USD.

Fale na Steamer LaneFale na Steamer Lane


Ostateczny ranking O'Neill Cold Water Classic 2010:

1. Shaun Cansdell /Australia
2. Stuart Kennedy /Australia
3. Dion Atkinson /Australia
4. Royden Bryson /RPA
5. Glenn Hall /Irlandia

Oto klip z finałowego dnia zawodów w Kalifornii:

Wojtek

Źródło:

oneill.com
top