08.08.2010
IV Edycja Polish Surfing Challenge 2010

Jeśli nie masz jeszcze planów na ostatni tydzień sierpnia - czytaj uważnie. A jeśli już masz - szykuj się na ich zmianę bo właśnie między 14 a 22 sierpnia rozegrają się już 4-te Mistrzostwa Polski w SURFINGU !!!

Organizatorzy i zaklinacz fal - Polskie Stowarzyszenie Surfingu zaprasza wszystkich, zawodników i zawodniczki na IV edycję mistrzostw Poski w surfingu. W tym roku zawody rozegrane zostana na prognozę. Dokładna data poszczególnych konkurencji zostanie podana 5 dni przed rozpoczęciem imprezy w zależności od prognozy. Spotykamy się - Półwysep Helski / Chałupy 4 aka. Solar / plaża przy beach barze od strony morza oczywiście.W programie imprezy :
  • Mistrzostwa Polski w surfingu, rozgrywane na prognozę
  • Zawody Skimboard Wave i polska czołówka skimboardingu
  • Ocean Initiative organizowane na całym świecie przez Surfrider Foundation, która zajmuje się ochroną oceanów i plaż dla przyszłych pokoleń.
  • Zawody bodyboard rozgrywane na prognozę
  • Longboard downhill - rozegrany jak zawsze we Władysławowie.
  • Beach Party - Solar Beach Bar "J&B Goes To Hel " ft. Riton, Boy Division, DJ Boogie, Kovvalsky
  • Nocna, pokazowa sesja surfingu, zależna od prognozy
  • Poza sportowym akcentem imprezy - odbędzie się również impreza "J&B Goes To Hel " ft. Riton, Boy Division, DJ Boogie, Kovvalsky, której głównym sponsorem jest J&B Podczas imprezy zaplanowane są również pokazy filmów surfingowych. To wszystko odbędzie się 14 sierpnia w beach barze na Solarze. Same zawody, ich terminy i poszczególne konkurencje wave, zależne są od prognozy.Popularnosć surfingu w Polsce jest coraz większa, a sama świdomość, zainteresowanie i jej zajawka rośnie, zarówno wśród uprawiajacych surfing, jak również wśród sponsorów czy mediów. W ym roku powstała oficjalna strona zawodów PSC, na której zanleźć można opisy, zdjęcia i relacje z zawodów. www.surfing-challenge.pl

Tegoroczna pula wszystkich nagród wynosi 14 tys. pln i porzedstawia się nastepująco. Jednymi z głównych nagród są, limitowany zegarek PSC marki Nixon, deska surfingowa firmy Rusty, dwutygodniowy pobyt w słonecznym Mexico w Puerto Escondido ufundowany przez polską szkołę surfingu www.surf-mex.com Listę nagród uzupełniają: longboard Sektor 9, skimboardy Pakalolo, skimboardy Epoxy Skim One, słuchawki Skull Candy, i ciuchy marki Rusty.

Organizatorzy przewidzieli, oprócz standardowych 3 miejsc na podium w surfingu i skimboardzie nagrodę za najlepszy trick, dla każdej z tych konkurencji.

Kwestie organizacyjne:
Wpisowe - 35 PLN, zapisy: kijek@surfing.com.pl

Wszystkie niezbędne informacje dot. dojazdu na zawody, zakwaterowania znajdziecie na oficjalnej stronie zawodów www.surfing-challenge.pl oraz bezpośrednio u Jurka Kijkowskiego.
Organizatorami zawodów PSC jest United Group i Polskie Stowarzyszenie Surfingu.

Bogo

top