28.04.2010
Lord Royden Bryson zwyciężył w zawodach O'Neill Cold Water Class

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Lord Royden Bryson został zwycięzcą O'Neill Cold Water Classic Scotland 2010 rozegranego w zatoce Thurso East, na północnym krańcu Szkocji.

"Naprawdę, zostałem Lordem?"- pytał Royden, "Nie miałem pojęcia! Jestem szczęśliwy ze zdobytych punktów w klasyfikacji ASP i oczywiście z 20.000$ nagrody, ale również z tego miecza i z tego że zostałem Lordem!"

Południowo-afrykański surfer Royden Bryson oraz Brazylijczyk Yuri Sodre, teraz również posiadacz lordowskiego tytułu, zmierzyli się w finale CWC Scotland z dwumetrowymi falami Thurso East. Na swoją finałową falę Royden czekał 25 minut w lodowatej wodzie, ale było warto poczekać na wynik 8.30 punktów na pierwszej fali i złapać jeszcze dodatkowe 5.50 na kolejnej.

To był naprawdę ekscytujący i zróżnicowany jeśli chodzi o warunki atmosferyczne tydzień. "Wstałem dzisiaj dość wcześnie, bo o piątej rano, chciałem sobie potrenować" - zwierzał się półfinalista Shaun Cansdell. "Wszędzie leżał śnieg! Nie widziałem nic przez szyby samochodu, bo wszystko zamarzło" Shaun zarobił najwięcej punktów w półfinale, ale został pokonany przez Roydena i zajął trzecie miejsce.

Lodowate wody Thurso East w SzkocjiLodowate wody Thurso East w Szkocji

Kolejne zawody tegorocznej serii O'Neill Cold Water Classic odbędą się w lipcu w Kapsztadzie w Republice Południowej Afryki. Surferzy powalczą o punkty i główną nagrodę serii - 50.000$ Po dwóch tegorocznych wydarzeniach pierwsze miejsce zajmują Stuart Kennedy, zwycięzca CWC Tasmania oraz Lord Royden Bryson, zwycięzc CWC Scotland.