31.03.2010
Stuart Kennedy wygrywa O'Neill Cold Water Classic w Tasmanii

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Dwudziestoletni Australijczyk Stuart Kennedy debiutujący w finałach CWC uzyskał najwyższą punktację i zwyciężył w pierwszym tegorocznym finale serii Cold Water Classic 2010 na plaży Marrawah u wybrzeży Tasmanii.

"Naprawdę ciężko trenowałem z nadzieją na dobry start i miałem ogromną ochotę na zwycięstwo" powiedział Stuart, który za swoje zwycięskie 18 punktów otrzymał nagrodę w wysokości 20.000 dolarów i trofeum w postaci wyrzeźbionego tasmańskiego tygrysa, na które przez 5 dni zawodów z pożądaniem zerkali wszyscy surferzy startujący w CWC. Zwycięstwo dwudziestolatka z miasteczka Lennox Head w Australii zapewniło mu miejsce w czołówce serii Cold Water Classic i możliwość walki o główne trofeum serii w wysokości 50000 dolarów. "Wybieram się do Szkocji na następny finał tej imprezy, żeby sprawdzić na ile mnie stać".

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu

Finały zawodów O'Neill Cold Water Classic odbywają się w najdzikszych warunkach na najdalej wysuniętych krańcach świata. Trzymetrowe fale, mocny przybrzeżny wiatr na nieprzyjaznym wybrzeżu Tasmanii to była wyśmienita okazja do pokazania swoich umiejętności dla młodych, utalentowanych surferów.

Materiały video z tej imprezy można obejrzeć tutaj

Kolejne zawody serii O'Neill Cold Water Classic odbędą się w Thurso, na północym krańcu Szkocji między 13 a 19 kwietnia. Zapowiada się najzimniejszy surfingowy event po najdłuższej i najcięższej zimie od wielu lat.

Wojtek

Źródło:

www.oneill.com
top