27.03.2010
Marta Hlavaty Mistrzynią Świata! Przedostatni dzień MŚ w Argent

Przez ostatnie dwa dni Mistrzostw Świata w Argentyńskiej Mendozie miało miejsce kolejne 5 wyścigów. Po 14 rozegranych wiemy już, że Marta Hlavaty została Mistrzynią Świata 2010! Tytuł wywalczył również Antoine Albeau, wygrywając wyścig numer 14, a Paulo Dos Reis z Brazyli przypieczętował 2. Miejsce.

Antoine Albeau cieszy się z tytułu Mistrza Świata 2010Antoine Albeau cieszy się z tytułu Mistrza Świata 2010

Bardzo ciekawa walka rozegra się o 3 miejsce, na którym aktualnie znajduje się Ross Williams z Anglii (53pkt po 14 wyścigach). Szanse na pudło zachowują jeszcze również, najlepszy z Polaków Paweł "Palmer" Hlavaty ma tylko punkt straty i plasuje się na 4. pozycji. Zaraz za nim jest znany głównie z RS:X'a Casper Bouman z Holandii (56,9 pkt), a 6sty jest pierwszy lider regat i obrońca tytułu Steve Allen z Australii (58pkt).
Między tymi czterema zawodnikami rozegra się szalenie ekscytująca walka o podium.

Steve Allen już nie obroni tytułuSteve Allen już nie obroni tytułu

Dziś (sobota) jest ostatni dzień zmagań. Zaplanowano jeden, finałowy wyścig, w którym wyjaśni się kto stanie na najniższym stopniu podium. Trzymamy kciuki za Palmera!

Paweł Hlavaty wygrywa wyścigPaweł Hlavaty wygrywa wyścig przed Antoinem Albeau

Pozostali Polacy również mają jeszcze szansę poprawić swoje pozycje. Przemek Miarczyński jest obecnie 7., a jeszcze do jutra aktualny Wicemistrz Świata Wojtek Brzozowski powalczy o wejściu do dziesiątki (aktualnie 12.). Hubert Mokrzycki łapie się w "kasie" (16) pomimo kolizji z Casperem Boumanem w ostatnim wyścigu (Hubert został zdyskwalifikowany a Casper dostał zadośćuczynienie, stąd jego "nieokrągła" liczba punktów), a Kuba Guzdek jest 22.

Hubert MokrzyckiHubert Mokrzycki

Ogromne gratulacje należą się Marcie. Inaczej niż dominacją tego występu nie można nazwać. 12 z 14 wygranych wyścigów robi wrażenie. Pozostałe 2 wygrała młodziutka Morane Demont. Jest to już 3 rok, w którym Marta dzierży ten prestiżowy tytuł!