14.08.2009
Locatelo.com - inwestycja w bezpieczeństwo

Locatelo.com to lokalizacyjny serwis społecznościowy umożliwiający ustalanie pozycji geograficznej jego użytkowników na mapie, w celu poprawy ich bezpieczeństwa oraz udostępnienia jej wybranym użytkownikom serwisu.

Sieplywa.pl - Windsurfing, Kitesurfing i Surfing w najlepszym wydaniu


Locatelo.com to rozwiązanie, które korzysta z lokalizatorów GPS lub telefonów GSM wyposażonych w moduł GPS, aby z dokładnością do kilku metrów pokazać lokalizację danej osoby. Kompatybilne urządzenia wysyłają pozycję użytkownika do serwerów Locatelo.com, a następnie jest ona umieszczana w serwisie internetowym.

Serwis Locatelo.com otwiera przed swoimi użytkownikami wiele możliwości - nie tylko dostarcza informacji na temat lokalizacji użytkownika, ale również pozwala się dzielić z najbliższymi informacjami o aktualnym miejscu przebywania, a w razie niebezpieczeństwa pozwala na błyskawiczne wezwanie pomocy, a także zlokalizowanie osoby z dokładnością od 1 do 3 metrów. Serwis umożliwia również prześledzenie przebytej trasy, co może być interesujące dla zawodników formuły, gdzie taktyka i obranie odpowiedniej trasy stanowi często o wygraniu wyścigu.
To sprawia, że Locatelo.com stwarza szerokie spectrum możliwości jego zastosowań. Może zostać wykorzystane przez amatorów sportów wodnych, osoby sprawujące opiekę nad dziećmi, jak również nad osobami pozostającymi w podróży lub znajdującymi się w odległych miejscach.

Lokalizator Locatelo.comLokalizator Locatelo.com


Użytkownikiem serwisu Locatelo.com może być każdy, kto wykupi specjalną aplikację na komórkę lub tez urządzenie lokalizacyjne Laipac S-911.

Sopocki WOPR oraz spółka Locatelo.com podpisały porozumienie na mocy którego Ratownicy WOPR wykorzystują serwis lokalizacyjno - społecznościowy Locatelo.com do monitoringu amatorów sportów wodnych.

Oficjalna inauguracja systemu Locatelo.com odbyła się 18 lipca podczas obchodów 10-lecia szkoły kitesurfingowej - KITE ZONE. Kitesurferzy przetestowali lokalizatory osobiste Laipac S-911. Urządzenie pozwala na bieżące monitorowanie pozycji na wodzie, a w sytuacji awaryjnej, również kontakt telefoniczny pod zaprogramowany wcześniej numer telefonu, bądź numer ratunkowy WOPR.

"Dotychczas nie stworzono systemu, który w pewny i zintegrowany sposób czuwałby nad bezpieczeństwem pływających. Dlatego też system Locatelo jest absolutną rewolucją. Mogliśmy docenić niezawodność jego działania, precyzję i prostotę funkcjonowania! Każdy z nas - zawodników, instruktorów i właścicieli szkółek, docenił sens i istotę systemu Locatelo" - mówi Piotr Syc - GO SURF.

Bogo

Źródło:

www.locatelo.com
top